more_horiz
Wiadomości

"W interesie wszystkich jest zaszczepienie się". Prof. Kamiński o odpowiedzialności społecznej

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 09:55
- To jest racjonalne działanie. Nawet jeśli nie ma się pełnego przekonania co do szczepionki - stwierdził na antenie Polskiego Radia 24 prof. Antoni Kamiński, socjolog z PAN.

Gość audycji odpowiedział na pytania, czy łatwo można uzyskać wiedzę na temat epidemii i spraw z nią związanych. - Generalnie rzecz biorąc, ktoś, kto chce być poinformowany, może być poinformowany, nie szukając specjalnie intensywnie - ocenił prof. Antoni Kamiński.

dworczyk 1200 twitt.jpg
Druga dawka w dowolnym punkcie i loteria z nagrodami. Szef KPRM o zmianach w Narodowym Programie Szczepień

Pytany o negowanie pandemii i teorie spiskowe wokół szczepionek zdiagnozował to zjawisko społeczne jako "skłonność do magicznego myślenia". - W interesie wszystkich jest zaszczepienie się - ocenił. Zauważył przy tym, że są osoby, dla których zaszczepienie się może okazać się szkodliwe ze względu na chorobę przewlekłą, na którą cierpią. - To jest racjonalne. Nawet jeśli nie ma się pełnego przekonania co do szczepionki - dodał.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu rozmowy.

Posłuchaj
07:47 PR24_mp3 2021_05_27-07-50-27.mp3 Prof. Antoni Kamiński o sceptycyzmie społecznym wobec szczepionek i opinii naukowców (Temat dnia/Gość PR24)

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Stanisław Janecki

Gość: prof. Antoni Kamiński (socjolog)

Data emisji: 27.05.2021

Godzina emisji: 07.48

PR24/st

Zobacz także

Zobacz także