more_horiz
Wiadomości

Program zajęć wspomagających dla uczniów. Przemysław Czarnek: zgłosiło się ponad 86 proc. szkół

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2021 15:25
Do programu zajęć wspomagających dla uczniów zgłosiło się ponad 16 tys. szkół, czyli 86 proc. Jeśli będzie taka potrzeba i zainteresowanie, środki przeznaczone na ten cel wystarczą na następne godziny - przekazał w środę minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Przemysław Czarnek
Przemysław CzarnekFoto: PAP/Mateusz Marek

Podczas konferencji prasowej Czarnek zaprezentował narodowy program wsparcia uczniów po pandemii.

Szef MEiN przekazał, że wartość całego projektu wynosi 244 mln zł. - Jeśli trzeba będzie, będziemy te środki zwiększać. Wszystko będzie zależało od tego, jakie będzie ostatecznie zainteresowanie nauczycieli, dyrektorów, samorządów i samych dzieci - podkreślił.

Czarnek PAP 1-1200.jpg
"Braku jakiegokolwiek pomysłu na własny program". Rzecznik PiS o wniosku ws. wotum nieufności dla szefa MEiN

Zajęcia sportowe

Czarnek wskazał na jeden z etapów programu "WF z AWF" - "Aktywny powrót dzieci do szkoły", czyli szkolenia dla nauczycieli. Drugim etapem są "Sport kluby", czyli sportowe zajęcia dodatkowe dla uczniów.

Minister edukacji i nauki poinformował, że na szkolenia zgłosiło się dotychczas 46 tys. nauczycieli WF z całej Polski. - Zajęcia są kontynuowane jeszcze teraz, będą przyspieszane w okresie wakacji tak, aby ogromna liczba nauczycieli WF została przeszkolona. Wszystko po to, aby odbywały się dodatkowe zajęcia tzw. "Sport kluby" - powiedział Czarnek.

Jak poinformował, w środę 7 lipca rozpoczyna się rejestracja na "Sport kluby". Zajęcia sportowe mają odbywać się "w wymiarze jednej lub dwóch godzin tygodniowo jeszcze w wakacje, jeśli będzie takie zainteresowanie". Czarnek zapowiedział, że zajęcia mają być kontynuowane od września przez kolejne miesiące.

Czytaj również:

Szef MEiN poinformował, że na zajęcia wspomagające dla uczniów resort przeznaczył 187 mln zł. - Są to zajęcia, które są na zasadzie dobrowolności, przeprowadzone dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej i uczniów szkół ponadpodstawowych w wymiarze 10 godzin dodatkowych dla każdej klasy - zaznaczył.

- Zajęcia odbywały się od czerwca i będą odbywać się także od września. Jeśli będzie taka potrzeba i zainteresowanie ze strony szkół, środki przeznaczone na ten cel wystarczą na następne godziny - podkreślił.

dz

Zobacz także

Zobacz także