more_horiz
Wiadomości

Co ze szczepieniami dzieci poniżej 12. roku życia? Premier wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 13:02
- COVID-19 to wielka tragedia i jeżeli będzie taka możliwość, to dopuścimy do szczepienia dzieci poniżej 12. roku życia - powiedział w środę w Kaliszu premier Mateusz Morawiecki. Przypomniał, że szczepienia na wiele innych chorób są obowiązkowe.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Jelena Stanojkovic/Shutterstock

Premier wziął udział Kaliszu w pikniku rodzinnym pod hasłem "Rodzinny Kapitał Opiekuńczy", w ramach kontynuowania objazdu kraju w związku z promowaniem Polskiego Ładu. Podczas wizyty mówił również o szczepieniach najmłodszych przeciwko COVID-19.


Posłuchaj
00:31 11191509_1.mp3 Mateusz Morawiecki: pamiętamy, że szczepienie dzieci to było coś normalnego (IAR)

 

Zaznaczył, że dzieci już od dawna szczepione były na różne choroby, co pozwoliło pozbyć się wielu z tych chorób, jak chociażby ospa prawdziwa czy choroba Heinego-Medina. - Jeżeli będzie potwierdzenie przez wszystkie najważniejsze agencje lekowe, że można szczepić dzieci poniżej 12. roku życia, to dopuścimy taką możliwość - wyjaśnił premier.

Dodał, że szczepienie jest dobrowolne, po to, by przerwać łańcuch zakażeń, żeby nie było czwartej fali pandemii.

dworczyk free tt twitter 1200.jpg
Ruszają szczepienia dzieci w wieku 12-15 lat. Szef KPRM podał datę

Kwestia dzietności w Polsce

Podczas spotkania szef rządu wskazał także, że z prowadzonych w Polsce badań wynika jednoznacznie, że Polacy chcą mieć dzieci.

- Musimy pomóc łączyć życie zawodowe i rodzinne. Polityka rodzinna jest znakiem rozpoznawczym naszego rządu - mówił Mateusz Morawiecki.

Czytaj także:

- Warto sobie zdać sprawę, że bez dzieci nie będziemy mogli rozwijać się w długiej perspektywie, dlatego po 500 plus robimy kolejne wysiłki, żeby wesprzeć rozwój demograficzny - stwierdził premier.

bf/st

Zobacz także

Zobacz także