more_horiz
Wiadomości

Lekarze zachęcają do szczepień przeciwko COVID-19. "To jedyna droga do pokonania pandemii"

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 03:44
Weekendowy spadek zachorowań nie powinien osłabiać naszej czujności - ostrzegają lekarze. Zaznaczają, że pod koniec sierpnia prognozowany jest wzrost liczby zakażeń i apelują o szczepienie się. Jest to jedyna droga, by złagodzić przebieg czwartej fali epidemii.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Rana Mudassar/ Shutterstock

Gielerak 1200 twitter.jpg
Zbliża się IV fala pandemii. Prof. Gielerak wskazuje, kiedy znacząco wzrośnie liczba zakażeń

Dane resortu zdrowia nt. zakażeń na razie wyglądają optymistycznie. W niedzielę zarejestrowano 82 nowe przypadki. Jednak lekarze ostrzegają, że to cisza przed burzą - pod koniec sierpnia grozi nam znaczny wzrost zachorowań. W dodatku nowe przypadki będą najprawdopodobniej wywołane przez szerzący się wirus Delta.

Posłuchaj
00:55 11210304_1.mp3 Lekarze zachęcają do szczepień przeciwko COVID-19. Relacja Agnieszki Drążkiewicz (IAR)

Lekarze apelują o szczepienie się. Według specjalistów to jedyna droga do pokonania pandemii i zminimalizowania skutków czwartej fali koronawirusa.

- Jest odpowiednia logistyka, nie brakuje szczepionek ani personelu medycznego. Wszystko zależy teraz od obywateli - powiedział prof. Jarosław Pinkas, były wiceminister zdrowia i były Główny Inspektor Sanitarny.

Obecnie dwoma dawkami jest zaszczepionych prawie 17 mln Polaków. Według specjalistów odporność populacyjną daje zaszczepienie około 80 procent całego społeczeństwa.

kp

Zobacz także

Zobacz także