more_horiz
Wiadomości

Ustawa medialna. Komentarze po obradach komisji sejmowej

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 17:58
Wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu Marek Suski z Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że projekt nowelizacji ustawy medialnej "doprecyzowuje przepisy, które już są". W komisji kultury odbyło się pierwsze czytanie projektu zmian przygotowanego przez grupę posłów PiS.
Posiedzenie sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu poświęcone projektowi ustawy medialnej
Posiedzenie sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu poświęcone projektowi ustawy medialnejFoto: Forum/Andrzej Hulimka

shutterstock tvn telewizja 1200.jpg
"Basen pełen rekinów". Jacek Karnowski o TVN

Podczas briefingu po posiedzeniu komisji Marek Suski tłumaczył, że chodzi o to, aby nie można było omijać obowiązujących w Polsce przepisów. Poseł dodał, że wątpliwości dotyczące proponowanych przepisów "są nieuzasadnione".

Posłuchaj
00:27 11213467_1.mp3 Marek Suski o poparciu dla ustawy medialnej (IAR)

 

Dziennikarze pytali polityków PiS o poprawkę przygotowaną przez koalicyjne Porozumienie Jarosława Gowina, dopuszczającą w przyszłości państwa OECD, w tym USA, do rynku medialnego w Polsce. Została ona odrzucona.

Współpraca przy dalszych głosowaniach 

Wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki mówił, że "różnice zdań są". Wyraził przy tym nadzieję, że "nie spowodują one jakiegoś uszczerbku na procedowanych ustawach.

Posłuchaj
00:18 11213467_2.mp3 Ryszard Terlecki o pakiecie podatkowym (IAR)

 

Nowelizacja przygotowana przez posłów Prawa i Sprawiedliwości ma na celu zablokowanie możliwości posiadania przez kapitał spoza Unii Europejskiej więcej niż 49 procent udziałów w stacjach radiowych i telewizyjnych.

telewizja studio produkcja free shut 1200.jpg
"To europejski standard". Anna Kwiecień o ustawie medialnej

Czytaj także:

Wśród projektowanych zmian jest wpisanie do treści ustawy, że koncesja może być udzielona podmiotowi zagranicznemu z siedzibą w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, "pod warunkiem, że osoba taka nie jest zależna, w rozumieniu Kodeksu spółek handlowych, od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego".

st


Zobacz także

Zobacz także