more_horiz
Wiadomości

Ochrona pracowników punktów szczepień. Pozytywna ocena sejmowej komisji zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2021 17:05
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Józefa Szczurek-Żelazko poinformowała, że komisja sejmowa pozytywnie zaopiniowała poprawkę wprowadzającą ochronę pracowników punktów szczepień. Wprowadzenie takich przepisów zapowiedział wczoraj minister zdrowia Adam Niedzielski.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: shutterstock.com/mother_ana

Józefa Szczurek-Żelazko podkreśliła, że poprawka do ustawy o zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych ma za zadanie poprawę bezpieczeństwa osób zaangażowanych w proces szczepień. Do ustawy ma zostać dodany artykuł, który mówi, że osobom naruszającym nietykalność cielesną osób przeprowadzających badanie kwalifikacyjne lub szczepienie przeciw COVID-19 bądź osobom pomagającym w szczepieniach grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat 3.

1200_Szymczyk_PR1.jpg
Komendant Główny Policji: wydałem polecenie objęcia ochroną punktów szczepień

Przyjęcie ustawy z tą poprawką oznacza, że pracownicy punktów szczepień będą podlegali takiej samej ochronie prawnej jak funkcjonariusze służb publicznych.

Posłuchaj
00:23 szczurekzelazko.mp3 Józefa Szczurek-Żelazko o ochronie pracowników punktów szczepień (IAR)

 

Ministerstwo Zdrowia zdecydowało się na wprowadzenie takiej ochrony w związku z niedawnymi atakami na punkty szczepień w Zamościu i Grodzisku Mazowieckim.

Czytaj także:

W związku z poprawkami zgłoszonymi w środę podczas drugiego czytania do projektu o wzroście nakładów w ochronie zdrowia do 7 procent PKB w roku 2027 regulacją ponownie zajmie się sejmowa Komisja Zdrowia.

fc

Zobacz także

Zobacz także