more_horiz
Wiadomości

Szef MON: 900 żołnierzy wspólnie ze Strażą Graniczną patroluje odcinek graniczny z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2021 11:50
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował, że w piątek 20 sierpnia ponad 900 żołnierzy Wojska Polskiego patroluje wspólnie ze Strażą Graniczną odcinek graniczny z Białorusią. "W razie potrzeby jesteśmy w stanie natychmiast zwiększyć zaangażowanie" - napisał szef MON na Twitterze.
Wzmożone patrole na polsko-białoruskiej granicy są związane z większą niż w ubiegłych latach migracją, stymulowaną przez białoruski reżim
Wzmożone patrole na polsko-białoruskiej granicy są związane z większą niż w ubiegłych latach migracją, stymulowaną przez białoruski reżimFoto: twitter.com/mblaszczak

Na białorusko-polskiej granicy do tej pory ułożono ponad 100 km nowego ogrodzenia w pasie granicznym, a w najbliższym czasie ułożonych zostanie dodatkowe 50 km. Ma to stanowić zabezpieczenie przed migrantami próbującymi nielegalnie przekroczyć granicę z Polską.

Jedynka Marcin Ociepa 1200.jpg
"To test służby rosyjskiej". Wiceszef MON o sytuacji na granicy z Białorusią

Wzmożone patrole na polsko-białoruskiej granicy są związane z większą niż w ubiegłych latach migracją, stymulowaną przez białoruski reżim. Od początku sierpnia odnotowano ponad 2 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Straż Graniczna zapobiegła takim próbom w przypadku ponad 1300 osób, a 758 cudzoziemców zostało zatrzymanych i osadzonych w zamkniętych ośrodkach.

Czytaj także:

st

Zobacz także

Zobacz także