more_horiz
Wiadomości

Prezydent: polscy żołnierze zostali znieważeni, powinny się tym zająć sądy

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2021 22:41
- To są przypadki, którymi powinny się zająć prokuratura i sądy - powiedział w TVP Info prezydent Andrzej Duda pytany o zniewagi, które pojawiły się w ostatnich dniach w sferze publicznej pod adresem funkcjonariuszy wojska i Straży Granicznej.
Wojsko w pobliżu miejscowości Usnarz Górny przy granicy z Białorusią
Wojsko w pobliżu miejscowości Usnarz Górny przy granicy z BiałorusiąFoto: PAP/Artur Reszko

- Polscy żołnierze zostali znieważeni - podkreślał Andrzej Duda. - Nie będę wymieniał nazwisk tych osób, zwłaszcza jednej osoby. To są przypadki, którymi powinny zająć się prokuratura i sądy - dodał.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
mid-21821355-2.jpg
"Te słowa nigdy nie powinny paść". Politolog o wypowiedzi Frasyniuka ws. polskich żołnierzy

Przypomniał, że "są odpowiednie przepisy dotyczące znieważenia funkcjonariusza". - To są ludzie, którzy wykonują służbę, realizują rozkazy. Pewne procedury powinny być realizowane w sposób bezwzględny. Jako zwierzchnik sił zbrojnych mogę wyrazić tylko ogromną przykrość wobec tego, że polscy żołnierze zostali znieważeni, polski mundur został sponiewierany - mówił prezydent.

Posłuchaj
00:30 Prezydent-.mp3 Prezydent: ci ludzie wykonują służbę, mogę wyrazić przykrość, że są znieważani (IAR) 

Czytaj także:

morawiecki frasyniuk 1200.jpg
Premier o wypowiedzi Frasyniuka: padły słowa, które muszą się spotkać z potępieniem

Odnosząc do sytuacji na wschodniej granicy, Władysław Frasyniuk, dawny działacz opozycji antykomunistycznej, nazwał w TVN24, żołnierzy Wojska Polskiego "watahą psów" i "śmieciami". Dziennikarz prowadzący rozmowę nie zareagował na te słowa. Po wypowiedzi minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zapowiedział złożenie zawiadomienia do prokuratury w sprawie znieważenia żołnierzy.

ms

Zobacz także

Zobacz także