more_horiz
Wiadomości

"Opowiada, co w tym projekcie jest unikalne". Film Polskiej Fundacji Narodowej o jachcie "I love Poland"

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2021 15:33
Historia jachtu "I love Poland" przeniesiona na ekran filmowy. W ramach pokazu specjalnego podczas Festiwalu Filmowego "Niepokorni Niezłomni Wyklęci" wyświetlono film "Code Zero" produkcji Polskiej Fundacji Narodowej.
Jacht I Love Poland ma 21,5 m długości , maszt 34 m wysokości. Jest częścią projektu Polskiej Fundacji Narodowej, której celem jest promocja Rzeczypospolitej Polskiej za granicą
Jacht "I Love Poland" ma 21,5 m długości , maszt 34 m wysokości. Jest częścią projektu Polskiej Fundacji Narodowej, której celem jest promocja Rzeczypospolitej Polskiej za granicąFoto: materiały prasowe/Polska Fundacja Narodowa
pap_20160212_0K3 (1).jpg
105-letnia weteran podziemia narodowego gościem Festiwalu NNW w Gdyni. To bohaterka filmu "Boża przemytniczka"

Prezes PFN Marcin Zarzecki powiedział, że dokument to swoiste podsumowanie kampanii promującej Polskę w wykonaniu jachtu "I love Poland". To jednostka startująca w morskich regatach w prestiżowej klasie Volvo Open 70. - Chcieliśmy opowiedzieć o projekcie przez pryzmat załogantów, przez pryzmat tego, co w tym projekcie jest unikalne, a unikalne nie tylko są zwycięstwa, ale również prowadzenie trzech edycji szkoleń oceanicznych, regatowych żeglarzy. Do trzech edycji zgłosiło się ponad 1000 młodych żeglarzy, z których część przeszła zaawansowane szkolenie i zasiliła załogę jachtu - mówił prezes Polskiej Fundacji Narodowej.

Posłuchaj
00:23 11324706_1.mp3 Prezes Polskiej Fundacji Narodowej o filmie dot. jachtu "I love Poland" (IAR) 

Jak podkreślił Marcin Zarzecki, film "Code Zero" dotyka też problemów, które były udziałem jachtu "I love Poland". - Film nie unika także odpowiedzi na trudne pytania o tym, w jaki sposób załoganci poradzili sobie z masztem, dlaczego dwa i pół roku temu w nowej formule jacht zaczął przynosić efekty takie, na jakie wszyscy czekaliśmy - dodał szef Polskiej Fundacji Narodowej.

Posłuchaj
00:14 11324706_2.mp3 Marcin Zarzecki o filmie "Code Zero" (IAR) 

W marcu 2020 roku "I Love Poland", dowodzony przez kapitana Grzegorza Baranowskiego, wygrał regaty Sint Maarten Heineken Regatta. Natomiast pod koniec października ubiegłego roku jednostka okazała się najszybsza na regatach Rolex Middle Sea Race na Malcie.

nt

Zobacz także

Zobacz także