more_horiz
Wiadomości

"150 tys. Polaków przeszło pod biało-czerwoną". Organizatorzy Marszu Niepodległości podali frekwencję

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2021 16:35
"Przeszliśmy bezpiecznie i spokojnie pod biało-czerwoną. Tak się świętuje niepodległość" - napisał na Twitterze szef Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, informując, że w pochodzie uczestniczyło 150 tys. osób. 
Marsz Niepodległości
Marsz NiepodległościFoto: PAP/Paweł Supernak

Marsz Niepodległości, który wyruszył z ronda Dmowskiego, dotarł na błonia Stadionu PGE Narodowego. Obecni na marszu zgromadzili się teraz przed sceną, na której odbędzie się koncert. Zaplanowane są także przemówienia organizatorów.

pap marsz niepodległości .jpg
Wyszkowski: atmosfera na Marszu Niepodległości jest wspaniała. Gigantyczne tłumy roześmianych, radosnych ludzi

Marsz Niepodległości to największe zgromadzenie organizowane w ramach uczczenia narodowego święta. Na razie policja nie podała oficjalnych danych na temat tegorocznej frekwencji. O liczbie osób uczestniczących w pochodzie poinformowali natomiast organizatorzy wydarzenia.

"150 000 Polaków na Marszu Niepodległości. Przeszliśmy bezpiecznie i spokojnie pod biało-czerwoną. Tak się świętuje niepodległość. Dziękuję!" - napisał na Twitterze Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. 

Za organizację marszu odpowiadają środowiska narodowe, jednak w tym roku nadano mu status formalnego zgromadzenia organizowanego przez władze publiczne. Tegoroczny marsz przechodzi pod hasłem "Niepodległość nie na sprzedaż".

kp

Zobacz także

Zobacz także