more_horiz
Wiadomości

"To był najbezpieczniejszy Marsz Niepodległości w historii". Szef MSWiA dziękuje organizatorom i uczestnikom

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2021 21:29
Szef MSWiA Mariusz Kamiński podziękował policji za profesjonalne zabezpieczenie Marszu Niepodległości, a organizatorom i uczestnikom za godne zachowanie. - To niezwykle ważne w tym trudnym momencie dla Polski - podkreślił.
Marsz Niepodległości
Marsz NiepodległościFoto: Forum/Attila Husejnow

"To był najbezpieczniejszy Marsz Niepodległości w historii. Dziękuję Polskiej Policji za jego profesjonalne zabezpieczenie, a organizatorom i uczestnikom za godne zachowanie" - napisał na Twitterze Kamiński. "To niezwykle ważne w tym trudnym momencie dla Polski, wymagającym od nas szczególnej odpowiedzialności" - wskazał szef MSWiA.

mid-21b11657 (1).jpg
Policja podsumowała Marsz Niepodległości. "Najbezpieczniejszy od lat"

Także rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak podczas konferencji dotyczącej zabezpieczenia uroczystości 11 listopada, w tym Marszu Niepodległości, mówił, że "dzisiejsze uroczystości zaliczają się do najbezpieczniejszych w ciągu ostatnich lat". - Dzisiejsze wydarzenia były bezpieczne, jeśli chodzi o to, co się działo na ulicach Warszawy. Nic nas praktycznie nie zaskoczyło, jeśli chodzi o wydarzenia, które budziły najwięcej emocji – przekazał mediom.

Posłuchaj
00:52 11395031_1.mp3 Ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości. Materiał Karola Darmorosa (IAR)

Marsz Niepodległości przeszedł w czwartek z ronda Dmowskiego na błonia Stadionu PGE Narodowego, gdzie się zakończył. Był największym zgromadzeniem w 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Za organizację marszu odpowiadały środowiska narodowe, jednak w tym roku - aby umożliwić jego legalne przejście - nadano mu status formalnego zgromadzenia organizowanego przez władze publiczne. Powodem była tocząca się w sądach sprawa rejestracji marszu jako zgromadzenia cyklicznego, w której zapadły orzeczenia niekorzystne dla jego organizatorów. Hasłem tegorocznego marsz było "Niepodległość nie na sprzedaż".


kp

Zobacz także

Zobacz także