more_horiz
Wiadomości

Rusza "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom". Jak można pomóc?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 16:23
Rozpoczyna się akcja "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom". Najstarsza kampania organizowana przez Caritas Polska, zapoczątkowana w 1994 roku, rusza po raz 28.
Rusza 28. akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom
Rusza 28. akcja "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom"Foto: caritas.pl

Wicedyrektor organizacji Małgorzata Jarosz-Jarszewska mówi, że w tym roku przygotowano dwa miliony świec, które będą rozprowadzane w parafiach i placówkach Caritas.

- Świece można nabyć na swój wigilijny stół, a także jako prezent. Środki, które pozyskamy z dystrybucji świec, przeznaczymy na programy wsparcia dzieci realizowane przez diecezjalne Caritas i Caritas Polska - zaznacza. To m.in. bezpłatne posiłki, stypendia oraz wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu.

Część funduszy zostanie przeznaczona na programy edukacyjne i dożywianie dzieci z krajów rozwijających się, takich jak Argentyna, Kamerun i Wenezuela. Zebrane pieniądze wesprą też polskie dzieci z Białorusi, Ukrainy i Litwy.

 "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom". Głęboka symbolika

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom ma charakter ekumeniczny. Dyrektor Prawosławnego Metropolitalnego Ośrodka Miłosierdzia ELEOS ksiądz Doroteusz Sawicki mówi, że świeca ma głęboką symbolikę i znaczenie.

- W naszym Kościele była obecna zawsze, zazwyczaj funkcjonowała jako świeca cerkiewna, stawiana w świątyni bądź na mogiłach zmarłych, w tym wypadku świece zabieramy do domu i tam ją zapalamy, by świeciła w intencji żywych - wyjaśnia.

Świece rozprowadzać będą także Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego oraz Diakonia Kościoła Ewangelicko-Reformowanego.

Posłuchaj
00:27 11421702_2.mp3 Rozpoczyna się 28. akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (IAR)

Czytaj także:

***

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom można wesprzeć wysyłając SMS o treści WIGILIA pod numer 72052 lub dokonując wpłaty na stronie www.wigilijnedzielo.caritas.pl.

as

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także