more_horiz
Wiadomości

Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek: powinniśmy nieść nadzieję potrzebującym

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2021 13:34
Papież powiedział, że chrześcijanie powinni nieść nadzieję biednym i potrzebującym poprzez konkretne działania. Franciszek w przypadający w niedzielę Światowy Dzień Ubogich odprawił uroczystą mszę w bazylice watykańskiej.
Papież Franciszek
Papież FranciszekFoto: PAP/EPA/RICCARDO ANTIMIANI

ZOBACZ TAKŻE
1200.jpg
"Nie można dłużej czekać, trzeba działać z odwagą". Orędzie papieża na szczycie klimatycznym w Glasgow

Papież powiedział, że znajdujemy się w obrębie historii naznaczonej uciskiem, przemocą, cierpieniem i niesprawiedliwością, których ofiarą padają najczęściej ubodzy.

Posłuchaj
00:57 Papież Trzeba nieść nadzieję ubogim.mp3 Papież o ubóstwie. Relacja Piotra Kowalczuka z Rzymu (IAR)

 

Dodał, że często pośród szerzącej się kultury odrzucenia są oni odtrącani i pozostawia się ich własnemu losowi. Wskazał, że Światowy Dzień Ubogich wzywa nas, abyśmy nie bali się patrzeć z bliska na cierpienie najsłabszych.

- Zadajemy sobie w tym miejscu pytanie: czego się żąda od nas, chrześcijan? Żywienia nadziei jutra poprzez leczenie cierpienia dnia dzisiejszego - mówił.

Papież powiedział, że chrześcijanie powinni nieść nadzieję biednym i potrzebującym poprzez konkretne działania. Franciszek w przypadający dziś Światowy Dzień Ubogich odprawił uroczystą mszę w bazylice watykańskiej.

Zaznaczył, że chrześcijanie powinni być świadkami współczucia i towarzyszyć ubogim. Zaapelował o konkretne działania w relacjach międzyludzkich, w zaangażowaniu społecznym i politycznym.

IAR/in./

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem