more_horiz
Wiadomości

"Budujemy szerszy konsensus różnych sił politycznych". Premier w sprawie walki z pandemią koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 17:18
- W sprawie walki z pandemią koronawirusa obóz rządzący buduje szerszy konsensus różnych sił politycznych - pokreślił premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że ma to spowodować, iż działania będą bardziej skuteczne. 
Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki Foto: PAP/EPA/JOHN MACDOUGALL
Obejrzyj
Sygnały Dnia

W piątek zbiera się parlamentarny zespół roboczy, który ma wypracować sposoby walki z pandemią COVID-19. Jego powołanie to efekt środowego spotkania Marszałek Sejmu Elżbiety Witek z klubami parlamentarnymi. Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że marszałek słusznie zaprosiła różne siły polityczne po to, by wypracować rozwiązania w porozumieniu i zgodzie, ponieważ ważne jest, aby wcielić je w życie.

"Budujemy szerszy konsensus"

Szef rządu podkreślał, że jest ważne, żeby rozwiązania zostały wypracowane w szerszym konsensusie. W przeciwnym wypadku - jak mówił "mogłoby się okazać, że nie zostałyby one przegłosowane". Dlatego "budujemy szerszy konsensus, zrozumienie po stronie różnych sił politycznych. - Po to, aby po drugiej stronie nie było tylko takiego czystego krytykanctwa, ale także włączenie się w tą wielką epidemię, która nas wszystkich dotyka - podkreślał Mateusz Morawiecki.

Zasady sanitarne i restrykcje

Premier przypomniał o obowiązujących zasadach sanitarnych i restrykcjach. Ponowił apel o ich przestrzeganie. Dodał, że zintensyfikowana w ostatnich dwóch tygodniach weryfikacja przestrzegania tych zasad - w szczególności DDM - przyczynia się do poprawy sytuacji w tym zakresie.

Mateusz Morawiecki mówił, że "egzekwowanie tych ograniczeń przez Głównego Inspektora Sanitarnego przez służby mundurowe jest szalenie istotne i ono na pewno już dzisiaj trochę przyczynia się w pewnym stopniu - jakim, nie wiemy - do zmniejszenia tej wielkiej presji pandemicznej, epidemicznej".

Szef rządu dodał, że "osób nadmiernie sceptycznych wobec szczepień jest niestety wciąż zbyt wiele".

Zobacz również: Waldemar Kraska w Programie 1 Polskiego Radia

nj


Zobacz także

Zobacz także