more_horiz
Wiadomości

Sytuacja na granicy z Białorusią. Podlaska policja zatrzymała kolejnych "kurierów"

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2021 08:18
W piątek mundurowi zatrzymali 3 osoby za pomoc w nielegalnym przekraczaniu granicy polsko-białoruskiej - informuje podlaska policja. Zatrzymane w Wysokim Moście osoby to obywatele Ukrainy zamieszkujący w Polsce. Jak podaje policja, w lesie na kurierów czekało 10 osób, które nielegalnie przekroczyły granicę.
Aresztowany na 3 miesiące Ukrainiec, który przewoził 4 obywateli Syrii
Aresztowany na 3 miesiące Ukrainiec, który przewoził 4 obywateli SyriiFoto: Podlaska Policja

Jak poinformował rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa, policjanci zatrzymali w Wysokim Moście do kontroli fiata ducato. Dostawczym autem kierował Ukrainiec, jechała z nim też pasażerka z takim samym obywatelstwem.

Funkcjonariusze zatrzymali tam również kierowcę osobowej mazdy, też obywatela Ukrainy.

W pobliżu miejsca kontroli drogowej i zatrzymania, odnaleziono w lesie dziesięciu obywateli Iraku. Wcześniej przekroczyli oni nielegalnie polską granicę. Przedmiotem śledztwa w tej sprawie będzie m.in. ustalenie, czy była to granica z Białorusią czy może z Litwą (wewnętrzna granica UE).

Kurierzy na granicy. Tymczasowe areszty

Policja poinformowała też o tymczasowych aresztach dla dwóch innych kurierów nielegalnych imigrantów. 40-letni Ukrainiec został wcześniej zatrzymany w Sejnach. W citroenie przewoził czterech obywateli Syrii. Koło Szczuczyna zatrzymano bmw na francuskich numerach rejestracyjnych. Pojazdem kierował 27-letni obywatel Francji, który wiózł również czterech nielegalnych imigrantów pochodzących ze Sri Lanki.

W obu przypadkach sądy zdecydowały o aresztowaniu kierowców na trzy miesiące.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 34 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego ponad 6 tys. w listopadzie, blisko 17,3 tys. w październiku, prawie 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu.

Czytaj także:

ms

Zobacz także

Zobacz także