more_horiz
Wiadomości

Sesja Rady Miasta Warszawy. Poboży do Trzaskowskiego: robi pan wszystko, aby przyszła zmiana

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2021 13:53
Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Błażej Poboży, wiceszef MSWiA oraz radny PiS ostro skomentował dotychczasowe rządy Rafała Trzaskowskiego - Niestety i dla pana i dla Warszawiaków jest pan prezydentem Warszawy jeszcze przez dwa lata. Jakoś to wytrzymamy. Może po tym przyjdzie jakaś zmiana. Robi pan wszystko, aby tak się stało - powiedział.
Błażej Poboży
Błażej PobożyFoto: Maciej Luczniewski/FORUM

Koniec roku to intensywny czas nie tylko dla parlamentarzystów, ale również dla samorządów. Ci także muszą przyjąć budżet na przyszły rok. W czwartek w sesji Rady Miasta Stołecznego Warszawy udział wziął niespodziewanie, dawno niewidziany podczas obrad, prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Z obecności włodarza miasta skorzystał Błażej Poboży, wiceszef MSWiA oraz radny PiS, który skrytykował działania stołecznego ratusza.

Remont Sali Kongresowej

Na początek Błażej Poboży odniósł się do propozycji radnego Kędzierskiego, który zaapelował o umycie Pałacu Kultury i Nauki.

- Platforma Obywatelska dłużej remontuje Salę Kongresową, niż budowano Pałac Kultury i Nauki - skomentował radny.

"Dziękuję, że jest pan na sesji od samego początku"

Następnie Błażej Poboży zwrócił się bezpośrednio do Rafała Trzaskowskiego. 

- Bardzo dziękuję, że jest pan na sesji od samego początku - powiedział. - To nie zdarza się często - zaznaczył. - Bezwzględnie jest to warte odnotowania, że pan prezydent jest na sesji i rozmawia z radnymi - stwierdził.

Jak mówił dalej Błażej Poboży, zwracając się do Rafała Trzaskowskiego, "utwierdził mnie pan w przekonaniu, że tak naprawdę, nie lubi pan swojej funkcji".

- To niestety widać. Ja to rozumiem, bo zaczynał pan swoją karierę polityczną, tam, gdzie inni chcieliby skończyć. Pewnie tak jest, że tęskno panu do polityki krajowej, a może i nawet do Europejskiej - uznał. - Niestety i dla pana i dla warszawiaków jest pan prezydentem Warszawy jeszcze przez dwa lata. Jakoś to wytrzymamy. Może po tym przyjdzie jakaś zmiana. Robi pan wszystko, aby tak się stało - kontynuował.

Brak konsekwencji w wypowiedzi Trzaskowskiego

W następnej kolejności Błażej Poboży odniósł się do wystąpienia prezydenta Warszawy na sesji Rady Miasta. Radny PiS przytoczył brak konsekwencji w wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego.

- Z jednej strony opowiada pan o jakiś katastroficznych wizjach, że budżet jest zły w konsekwencji podejmowanych decyzji przez rząd a w następnych slajdach (...) sami państwo pokazują, że praktycznie w każdej dzielnicy, poza Pragą-Północ, są zwiększenia w budżecie - powiedział Błażej Poboży.

Jak oznajmił radny "kondycja naszego miasta jest nie najlepsza". Zaznaczył, że przyczyny tego stanu rzeczy widzi gdzie indziej.

Wynagrodzenie dla autora profilu SokzBuraka i celebrytów

Błażej Poboży dopytywał, dlaczego pieniądze podatników idą na wynagrodzenie dla autora hejterskiego profilu SokzBuraka oraz w jakim celu znanym celebrytom płaci się po kilkanaście tysięcy złotych za posty o stołecznej komunikacji miejskiej.

Zwężanie ulic

Wiceminister i radny PiS ocenił, że betonowa plaża to kolejny nieuzasadniony wydatek.

– Zrezygnujmy z kosztownych, absurdalnych zwężeń ulic. To, jakie korki są rano! Ja dojeżdżam z odcinka bemowsko–wolskiego. Po tych zwężeniach, które tu poprowadzono na ul. Górczewskiej i ostatnio - niby niechcący - na ul. Wolskiej, przeklinałem każdego ranka – przyznał Błażej Poboży.

Podczas swojego wystąpienia Błażej Poboży stwierdził, że Rafał Trzaskowski zostanie zapamiętany jako "ten od zwężania ulic", a doceni to wyłącznie niewielka grupa aktywistów, "których Trzaskowski nie zdążył jeszcze obrazić".

– Jeden z pana zastępców próbuje uzasadniać, że to zwężanie odbywa się ze względu na zazielenienie – powiedział Poboży, ale podkreślił, że nawet w jego okolicy dochodzi do nagłaśnianej przez warszawiaków "betonozy" a nie "zazieleniania".

tvp.info/bf

Zobacz także

Zobacz także