more_horiz
Wiadomości

Krótsza kwarantanna i utrzymanie usług medycznych. Dodatkowe rozwiązania rządu w V fali epidemii

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2022 12:50
- Skracamy okres przebywania na kwarantannie do siedmiu dni - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej poświęconej m.in. walce z epidemią koronawirusa.
Premier Mateusz Morawiecki wskazał, że 7-dniową kwarantannę wprowadziły także Niemcy, Francja, Belgia, Włochy czy Grecja
Premier Mateusz Morawiecki wskazał, że 7-dniową kwarantannę wprowadziły także Niemcy, Francja, Belgia, Włochy czy GrecjaFoto: shutterstock.com/Kateryna Ivaskevych

- Chcemy też utrzymać możliwie wszystkie inne usługi medyczne, tak, by nie było sytuacji, że ze względu na koronawirusa pozostała część służby zdrowia w dużym stopniu jest zakłócona - zaznaczył.

Czytaj także:

- Skracamy okres przebywania na kwarantannie do siedmiu dni. Korzystamy tutaj z doświadczenia innych krajów - powiedział szef rządu na briefingu prasowym w Warszawie, wskazując, że podobne rozwiązania wprowadziły także Niemcy, Francja, Belgia, Włochy czy Grecja. Zaznaczył, że jest to także zgodne z zaleceniami europejskich agencji.

Czytaj także:

- Przy tym wszystkim chcemy utrzymać możliwie wszystkie inne usługi medyczne, świadczenia medyczne, tak, by nie było sytuacji takiej, że ze względu na koronawirusa pozostała część służby zdrowia: onkologia, ortopedia i wszystkie inne - po prostu w dużym stopniu są zakłócone. Postaramy się zrobić wszystko, żeby uruchomić dodatkowe mechanizmy, które będą utrzymywały także aktywną, pozostałą część służby zdrowia - oświadczył Morawiecki.

st


Zobacz także

Zobacz także