more_horiz
Wiadomości

Kolejne próby sforsowania granicy polsko-białoruskiej. SG podaje liczby

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2022 09:16
W niedzielę granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 30 osób. W nocy z niedzieli na poniedziałek na stronę polską przedostało się 8 migrantów. Wszyscy zostali zatrzymani przez Straż Graniczną. 
Wśród zatrzymanych przez SG cudzoziemców byli obywatele Turcji, Sri Lanki, Iraku i Syrii
Wśród zatrzymanych przez SG cudzoziemców byli obywatele Turcji, Sri Lanki, Iraku i SyriiFoto: Twitter/@Straz_Graniczna

Wśród zatrzymanych migrantów byli obywatele Turcji, Sri Lanki, Iraku i Syrii.

Dzisiaj, po drugiej w nocy, na odcinku ochranianym przez posterunek w Czeremsze, 8 obywateli Iraku, po przecięciu zasieków, przeszło na stronę polską. Zostali zatrzymani przy granicy.

Kryzys na granicy z Białorusią

W zeszłym roku Straż Graniczna zanotowała 39,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W grudniu ub.r. odnotowano ponad 1,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w listopadzie 8,9 tys., w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., w sierpniu zaś 3,5 tys.

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania, z którego wyłączeni są m.in. mieszkańcy i miejscowi przedsiębiorcy. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.

Budowa zapory na granicy

We zeszłym tygodniu ruszyła budowa zapory na granicy polsko-białoruskiej. Prace na granicy odbywają się równolegle na czterech odcinkach. Roboty budowlane, na które zakontraktowano 644 mln zł, wykonują Budimex oraz konsorcjum Unibepu i spółki zależnej Budrex.

Posłuchaj
00:10 11530221_2.mp3 Rzecznik SG por. Anna Michalska o próbach przekroczenia polsko-białoruskiej granicy minionej doby (IAR)

Czytaj także:

kp

Zobacz także

Zobacz także