more_horiz
Wiadomości

Napięta sytuacja na granicy. Konrad Szymański rozmawiał z austriacką minister

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2022 13:20
W poniedziałek minister ds. UE Konrad Szymański rozmawiał z minister ds. europejskich Austrii Karoline Edtstadler. Tematem rozmowy była między innymi sytuacja na granicy polsko-białoruskiej, konferencja nt. przyszłości Europy, praworządność oraz polityka klimatyczna.
Tematem rozmowy ministra Konrada Szymańskiego była sytuacja na granicy polsko-białoruskiej.
Tematem rozmowy ministra Konrada Szymańskiego była sytuacja na granicy polsko-białoruskiej. Foto: Straż Graniczna

"Minister ds. UE Konrad Szymański spotkał się dziś w KPRM z minister ds. europejskich Austrii Karoline Edtstadler" - poinformowała na Twitterze Kancelaria Premiera.

Jak zaznaczono, "tematami rozmowy były: sytuacja na granicy PL-BY, konferencja nt. przyszłości Europy, praworządność oraz polityka klimatyczna". 

Sytuacja na granicy

Minionej doby granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 10 osób - przekazała w poniedziałek Straż GranicznaWyjaśniła, że na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Mielniku grupa 8 cudzoziemców rzucała kamieniami w polskie patrole. Osoby te zatrzymano. - Na innych odcinkach stwierdzono uszkodzenia concertiny - podała Straż Graniczna.

Od początku roku funkcjonariusze SG odnotowali 1202 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. W zeszłym roku było to 39,7 tys. prób, z czego 1,7 tys. w grudniu, 8,9 tys. w listopadzie, 17,5 tys. w październiku, 7,7 tys. we wrześniu, 3,5 tys. w sierpniu.

Czytaj także:

Od 1 grudnia ub. r. do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego, z którego wyłączeni są m.in. mieszkańcy i miejscowi przedsiębiorcy. Wcześniej na tym samym terenie, od września do grudnia, obowiązywał stan wyjątkowy.

ZOBACZ TAKŻE: "Żubry i łosie umierają na granicy". Poseł Lewicy o budowie zapory


jb

Zobacz także

Zobacz także