more_horiz
Wiadomości

Propaganda LGBT. Czarnek: wszyscy, którzy robią młodym ludziom wodę z mózgu, są winni nieszczęść

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2022 11:45
- Ci wszyscy, którzy robią młodym ludziom wodę z mózgu na temat ich płciowości i seksualności, są winni wielkich nieszczęść tych wszystkich młodych ludzi, którzy tracą pojęcie, kim są, jaką mają niezwykłą funkcję w życiu całego społeczeństwa - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas XII Ogólnopolskiego Kongresu Wychowania do Życia w Rodzinie.
Propaganda LGBT w szkołach. Czarnek: nic tak nie szkodzi światu, jak fałszywa wizja człowieka
Propaganda LGBT w szkołach. Czarnek: nic tak nie szkodzi światu, jak fałszywa wizja człowiekaFoto: shutterstock.com/Roman Yanushevsky

XII Ogólnopolski Kongres Wychowania do Życia w Rodzinie pod hasłem "Szkoła - rodzinie. Wspieranie wychowawczej funkcji rodziny" rozpoczął się w siedzibie Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

W swoim wystąpieniu Czarnek podkreślił, że wiedza o tym, kim jest człowiek, jaki jest jego cel, czym jest rodzina, jakie są zadania rodziny i czym jest płciowość, musi być przedstawiona w prawdzie.

Jego zdaniem, jeśli te sprawy nie są przedstawione w prawdzie, mamy do czynienia z błędem antropologicznym. - Błąd antropologiczny prowadzi do wszelkich nieszczęść - ocenił.

Dodał, że "ci wszyscy, którzy robią młodym ludziom wodę z mózgu na temat ich płciowości i seksualności, są winni wielkich nieszczęść tych wszystkich młodych ludzi, którzy tracą pojęcie, kim są, jaką mają niezwykłą funkcję w życiu całego społeczeństwa".

Wychowanie do życia w rodzinie. Czarnek: chcemy, żeby wszyscy uczestniczyli w tych zajęciach

- Dlatego ten kongres, dlatego wychowanie do życia w rodzinie, dlatego podkreślenie wagi tego, co państwo robicie od lat, dlatego te spotkania, dlatego te konsultacje i dlatego promocja wychowania do życia w rodzinie. Chcemy, żeby wszyscy bez wyjątku uczestniczyli w tych zajęciach, chcemy, żeby wychowanie do życia w rodzinie było postawione na najwyższym piętrze, jeśli chodzi o ważność przedmiotu - podkreślił szef MEiN.

Czarnek zastrzegł, że "nic tak nie szkodzi światu, Europie i Polsce, poszczególnym naszym wspólnotom, jak fałszywa wizja człowieka, błąd antropologiczny". - Prawdziwe, rzetelne wychowanie młodych pokoleń zależy od państwa - mówił, zwracając się do nauczycieli wychowania do życia w rodzinie.

***

Kongres Wychowania do Życia w Rodzinie skierowany jest do nauczycieli, dyrektorów szkół i do samorządowców poszukujących nowoczesnych, edukacyjnych form wsparcia wychowawczej funkcji rodziny. Organizatorami wydarzenia są: Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie oraz Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Częstochowie.

Czytaj także:

pb

Zobacz także

Zobacz także