Była to pierwsza rozmowa Przemysława Czarnka z minister Bettiną Stark-Watzinger - podkreślił MEiN w komunikacie.
Jednym z kluczowych tematów poruszonych podczas spotkania było wsparcie Ukrainy w obszarze edukacji i nauki. Minister Przemysław Czarnek poinformował o inicjatywach MEiN na rzecz ukraińskiego środowiska oświatowego, akademickiego i naukowego. Minister Bettina Stark-Watzinger wyraziła uznanie dla Polski i podziękowania za działania w tym obszarze - podano.
Wspólne polsko-niemieckie przedsięwzięcia
Z kolei szef MEiN - jak wynika z relacji resortu - podkreślił, że ostatnie lata współpracy polsko-niemieckiej w obszarze edukacji i nauki - utrzymującej swą dynamikę i intensywność mimo globalnych kryzysów - pokazały siłę dobrosąsiedzkich relacji. Zaznaczył, że należy je podtrzymywać i wzmacniać m.in. w ramach kontaktów akademickich i naukowych.
Przemysław Czarnek wyraził również gotowość kontynuowania dotychczasowych przedsięwzięć polsko-niemieckich w obszarze edukacji i nauki. Dodał, że na uwagę zasługują programy współpracy prowadzone wspólnie z niemieckimi partnerami przez krajowe agencje: Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA), Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) oraz Narodowe Centrum Nauki (NCN).
Podano również, że ministrowie wyrazili nadzieję na intensyfikację kontaktów i spotkanie w formule stacjonarnej w Polsce lub w Niemczech.
Zobacz także:
Zobacz także: szef MEiN Przemysław Czarnek w "Sygnałach dnia"
jp