more_horiz
Wiadomości

Premier Morawiecki: nie ma Zachodu bez wolnej i zwycięskiej Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2022 10:36
- Nie wystarczy wygrać wojnę, musimy nie przegrać i nie stracić pokoju. Musimy postanowić wspólnie, że Rosja nigdy już nie będzie zagrażać pokojowi w Europie. Nie ma Zachodu bez wolnej i zwycięskiej Ukrainy - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.
Premier Mateusz Morawiecki na konferencji PISM Strategic Ark Conference
Premier Mateusz Morawiecki na konferencji PISM Strategic Ark ConferenceFoto: PAP/Andrzej Lange

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że trudno znaleźć bardziej odpowiednie miejsce do dyskusji na temat Zachodu niż Warszawa. Szef rządu mówił o tym podczas konferencji Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych Strategic Ark zorganizowanej w polskiej stolicy. Dyskusja dotyczy sytuacji Ukrainy w związku z rosyjską agresją. Mateusz Morawiecki podkreślał, że ostateczny rezultat tej wojny może być kluczowy dla przyszłości.

Premier Morawiecki wziął w czwartek udział w otwarciu konferencji PISM Strategic Ark.

Rosja nie może zagrażać pokojowi

- Nie wystarczy wygrać wojnę, musimy nie przegrać i nie stracić pokoju. Musimy postanowić wspólnie, że Rosja nigdy już nie będzie zagrażać pokojowi w Europie. A cena utrzymania pokoju musi być też ponoszona przez inne kraje, poza Unią i NATO - powiedział premier.

- Musimy zwyciężyć z nacjonalizmem, kolonializmem, i to będzie, i musi być naszym wspólnym osiągnieciem - kontynuował.

Przypomniał, że Polacy, walcząc kiedyś o wolność, mówili w stanie wojennym, że "nie ma wolności bez solidarności". - Dziś trzeba powiedzieć, że nie ma Zachodu bez wolnej i zwycięskiej Ukrainy - powiedział premier.

Zobacz także:

pg

Zobacz także

Zobacz także