more_horiz
Wiadomości

Politycy PiS ruszają w Polskę. Rzecznik rządu: trzeba nawiązać dialog z wyborcami

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2022 14:45
- Dwa lata covidu spowodowały, że to co robiliśmy zawsze, czyli regularny kontakt w dużych grupach, z różnymi środowiskami nieco się zatracił, bo nie było możliwości organizowania tego typu spotkań. Dlatego teraz przechodzimy do mobilizacji - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller po konwencji PiS w podwarszawskich Markach.
Rzecznik rządu Piotr Mller mówił, że politycy PiS znów będą spotykać się z wyborcami w kraju
Rzecznik rządu Piotr Müller mówił, że politycy PiS znów będą spotykać się z wyborcami w krajuFoto: Kancelaria Premiera/Twitter

Prawo i Sprawiedliwości rozpoczyna wakacyjną serie spotkań z wyborcami, w różnych częściach kraju. "Wielką mobilizację" ogłosił prezes partii, Jarosław Kaczyński.

Rzecznik rządu Piotr Müller mówił, że celem jest m.in. ponowne nawiązanie dialogu z wyborcami po okresie obowiązywania obostrzeń pandemicznych, które uniemożliwiały spotkania.

Potwierdził też pakiet wsparcia dla osób, które ogrzewają dom węglem, co zapowiedział wcześniej wicepremier Kaczyński. Według niego, konkretne pomysły zostaną przedstawione "w ciągu miesiąca".

Posłuchaj
00:26 Rzecznik rządu Piotr Müller o spotkaniach polityków PiS z wyborcami (IAR)a.mp3 Rzecznik rządu Piotr Müller o spotkaniach polityków PiS z wyborcami (IAR) 

Minister Maląg: konwencja w Markach podsumowała dotychczasowe rządy Zjednoczonej Prawicy

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg powiedziała z kolei po konwencji w Markach, że podsumowano okres rządów Zjednoczonej Prawicy. Wskazała, że od 2015 roku szczególnie rozbudowano politykę społeczną państwa.

Marlena Maląg mówiła, że politycy PiS rozpoczną teraz objazd Polski, by rozmawiać z obywatelami. - Nie boimy się rozmów z Polakami. Nawet tych trudnych. Z nich płyną konkretne wnioski, które będziemy wdrażać - stwierdziła.

Posłuchaj
00:29 Marlena Maląg - nie boimy się rozmów z Polakami (IAR).mp3 Marlena Maląg: nie boimy się rozmów z Polakami (IAR) 

Serię spotkań z wyborcami zapoczątkuje dziś w Olkuszu premier Mateusz Morawiecki. Do kolejnych ma dojść w najbliższych dniach.

Czytaj także:

ms

Zobacz także

Zobacz także