more_horiz
Wiadomości

Posiedzenie Sejmu. Posłowie zagłosują nad poprawkami Senatu do ustawy o SN

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2022 06:22
O godzinie 9.00 rozpocznie się drugi dzień posiedzenia Sejmu. W planach parlamentarzystów jest głosowanie nad poprawkami, które senatorowie wprowadzili do ustawy o Sądzie Najwyższym. Dojdzie też do wysłuchania informacji o działalności KRS.
Posłowie na sali obrad Sejmu
Posłowie na sali obrad SejmuFoto: PAP/Radek Pietruszka

Ustawa dotycząca Sądu Najwyższego przewiduje między innymi likwidację Izby Dyscyplinarnej. Zmiany mają pozwolić na zakończenie sporu z Komisją Europejską i odblokowanie dla Polski pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy.

Poprawki Senatu

Izba wyższa wprowadziła do nowelizacji kilkanaście poprawek redakcyjnych i kilka merytorycznych. Jedna z nich przywraca do pracy sędziów, którzy zostali zawieszeni w wyniku postępowań dyscyplinarnych. Inna zakłada, że w Izbie Odpowiedzialności Zawodowej będą mogli zasiadać sędziowie z 7-letnim stażem w Sądzie Najwyższym. Sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka rekomenduje odrzucenie większości poprawek Senatu.

Czytaj także:

Ministrowie odpowiedzą na pytania ws. pomocy uchodźcom

Sejm wysłucha też informacji o działalności Krajowej Rady Sądownictwa w 2021 roku. Ministrowie mają też odpowiadać na pytania posłów między innymi na temat przedłużenia rządowych programów dla pomagających uchodźcom z Ukrainy, cen i dostępności węgla oraz instrumentów wsparcia dla seniorów.

Posłuchaj
00:45 11782279_1.mp3 W Sejmie m.in. głosowanie poprawek Senatu do ustawy o SN. Relacja Małgorzaty Naukowicz (IAR) 

ms

Zobacz także

Zobacz także