more_horiz
Wiadomości

Prezydent Duda zwołał posiedzenie RBN. "Warto ponad podziałami omówić wyniki szczytu NATO"

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2022 22:35
Prezydent Andrzej Duda zwołał na poniedziałek posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Do rozmów z prezydentem zasiądą m.in. przedstawiciele opozycji. "Warto ponad podziałami politycznymi omówić wyniki szczytu NATO i podyskutować, jak dalej powinniśmy działać jako Polska" - podkreślił prezydent. 
Prezydent Duda: warto ponad podziałami omówić wyniki szczytu NATO
Prezydent Duda: warto ponad podziałami omówić wyniki szczytu NATOFoto: Marek Borawski/KPRP

"Szczyt NATO w Madrycie dobiegł końca. Na poniedziałek zwołałem Radę Bezpieczeństwa Narodowego. Warto ponad podziałami politycznymi omówić wyniki tego szczytu i podyskutować, jak dalej powinniśmy działać jako Polska. Bezpieczeństwo Polski jest dla nas najważniejsze" - napisał prezydent Andrzej Duda na Facebooku.

Prezydent zwołuje Radę Bezpieczeństwa Narodowego

Jeszcze we wtorek, przed wylotem na szczyt NATO prezydent zapowiedział, że w poniedziałek - po spotkaniu w Madrycie - zwoła posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, by omówić postanowienia szczytu i bieżącą sytuację bezpieczeństwa.

Rada Bezpieczeństwa Narodowego to organ doradczy prezydenta, w którego skład wchodzą: marszałkowie Sejmu i Senatu, premier, szefowie MON, MSWiA i MSZ, koordynator służb specjalnych, szefowie ugrupowań politycznych reprezentowanych w parlamencie lub przewodniczący ich klubów i kół, szef Kancelarii Prezydenta i szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, który jest sekretarzem Rady. Prezydent może zapraszać do udziału w pracach Rady również inne osoby, jeśli uzna to za wskazane. 

Czytaj także:

Zobacz: wiceszef MSZ Paweł Jabłoński w "Sygnałach dnia"

kp

Zobacz także

Zobacz także