more_horiz
Wiadomości

Warszawa: afera pedofilska w domu kultury. Kontrola po apelach radnych PiS

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2022 18:11
W środę rozpoczęła się kontrola w domu kultury "Świt". Prowadzona jest na wniosek burmistrza dzielnicy Targówek - poinformował PAP zastępca rzecznika prasowego stołecznego ratusza Jakub Leduchowski. Ma to związek z aresztowaniem 50-letniego Roberta K. pod zarzutem pedofilii.
Dom Kultury Świt w Warszawie
Dom Kultury "Świt" w WarszawieFoto: Google Map

Jak doprecyzował Leduchowski, kontrola dotyczy wydatkowania środków przez dom kultury i zasad współpracy z Fundacją "Gest" lub innymi firmami, których założycielem jest właściciel wioski archeologicznej. - Dotyczy roku 2020, 2021 i połowy roku 2022 - dodał.

Zarzuty wobec pracownika

Wcześniej radni PiS z Targówka złożyli w ratuszu pismo z apelem do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, w którem domagają się drobiazgowej kontroli w domu kultury "Świt". Ma to związek z zatrzymaniem, pod zarzutem obcowania płciowego z nieletnią, 50-letniego Roberta K., prowadzącego Wioskę Archeologii Żywej.

50-letni Robert K. został zatrzymany podczas ostatnich zajęć w roku szkolnym w Wiosce Archeologii Żywej. Decyzją sądu pozostanie w areszcie przez co najmniej trzy miesiące. Zarzuty, jakie otrzymał, dotyczyć mają 14-letniej dziewczynki. Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP, dziewczynka opowiadała, że jest z nim "w związku miłosnym". Zawiadomienie do prokuratury zostało złożone pod koniec marca.

***

Robert K. był wiceprezesem fundacji "Gest", która na swoją działalność, m.in. prowadzenie Wioski Archeologii Żywej, otrzymywała fundusze ze środków publicznych, w tym z budżetu obywatelskiego. Prowadził też zajęcia z dziećmi w domu kultury "Świt".

as

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także