more_horiz
Wiadomości

"Cel został zrealizowany". Krzysztof Czabański w Senacie o działalności RMN

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2022 18:25
Senat zapoznał się z informacją z działalności Rady Mediów Narodowych w 2021 r. Jednym z jej głównych zadań w tym okresie było formowanie rad programowych w mediach publicznych. Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański mówił, że cel ten został zrealizowany.
W Senacie o Radzie Mediów Narodowych. Co powiedział Krzysztof Czabański?
W Senacie o Radzie Mediów Narodowych. Co powiedział Krzysztof Czabański?Foto: PAP/Mateusz Marek

Krzysztof Czabański dodał, że oprócz tego RMN podejmowała również decyzje personalne wynikające z zakończenia kadencji członków zarządu bądź rad nadzorczych spółek medialnych. Stwierdził, że w każdym z przypadków podjęto decyzję o kontynuacji ich kadencji.

Krzysztof Czabański podkreślił także, że koszty działalności Rady Mediów Narodowych w 2021 roku były o 12 proc. niższe niż w 2020 roku.

Podziękowania dla Rady Mediów Narodowych

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek podziękowała członkom Rady Mediów Narodowych za pracę na rzecz mediów publicznych. Podczas zamkniętego spotkania w Sejmie rozmawiano także o współpracy Rady z parlamentem oraz o funkcjonowaniu tego gremium. 

Jak podkreślił przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański, spotkanie z marszałek Sejmu Elżbietą Witek, do którego doszło w związku z dobiegającą końca kadencją członków RMN, było spotkaniem kurtuazyjnym i miłym gestem, który miał wyrazić podziękowanie za pracę na rzecz mediów publicznych.

Rada Mediów Narodowych jest organem kolegialnym, powołującym i odwołującym zarządy i rady nadzorcze Telewizji Polskiej, Polskiego Radia oraz Polskiej Agencji Prasowej. Pełni także funkcję doradczą w zarządzaniu mediami publicznymi. Kadencja członka Rady Mediów Narodowych trwa 6 lat.

Posłuchaj
00:24 11852919_1.mp3 Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański o formowaniu rad programowych w mediach publicznych (IAR) 

Czytaj także:

ASP

Zobacz także

Zobacz także