more_horiz
Wiadomości

Skład Rady Mediów Narodowych wybrany. Piotr Babinetz: chcemy, aby oferta mediów publicznych była atrakcyjna

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2022 15:55
Piotr Babinetz wskazał, że dla Rady Mediów Narodowych jest i będzie ważne, aby oferta mediów publicznych była atrakcyjna dla większości Polaków. Dodał, że istotne będzie także rozszerzenie działań w obszarze Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Grupy Wyszehradzkiej. Sejm wybrał członków Rady Mediów Narodowych na kolejną kadencję. Są to: Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka i Piotr Babinetz.  
Piotr Babinetz: chcemy, aby oferta mediów publicznych była atrakcyjna
Piotr Babinetz: chcemy, aby oferta mediów publicznych była atrakcyjnaFoto: PAP/Mateusz Marek

Poparcie posłów uzyskali kandydaci zgłoszeni przez klub Prawa i Sprawiedliwości. 

Poseł Joanna Lichocka, wybrana przez Sejm na kolejną kadencję członka Rady Mediów Narodowych, powiedziała w Polskim Radiu 24, że jednym z jej celów i zadań będzie to, aby media publiczne miały jak najsilniejszą pozycję na rynku. Zaznaczyła, że zależy jej na tym, aby były one stablizatorem pluralizmu.

RMN: ważna jest atrakcyjna oferta mediów publicznych 

Piotr Babinetz wskazał z kolei, że dla Rady Mediów Narodowych jest i będzie ważne rozszerzanie oglądalności przez media publiczne, a także to, aby ich oferta była atrakcyjna dla większości Polaków. Dodał, że istotne będzie także rozszerzenie działań w obszarze Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Grupy Wyszehradzkiej.

Rada Mediów Narodowych jest organem kolegialnym, powołującym i odwołującym zarządy i rady nadzorcze Telewizji Polskiej, Polskiego Radia oraz Polskiej Agencji Prasowej. Pełni także funkcję doradczą w zarządzaniu mediami publicznymi.

Rzecznik PiS gratuluje członkom RMN

Kadencja członka Rady Mediów Narodowych trwa 6 lat. Trzech z nich wybiera Sejm, natomiast dwóch powołuje prezydent spośród kandydatów wskazanych przez największe kluby opozycyjne. 

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, poseł Radosław Fogiel pogratulował wybranym.

- Wybór został dokonany dosłownie kilka minut temu. Gratuluję wszystkim trojgu państwu posłom, którzy zostali wybrani - powiedział dziennikarzom w Sejmie rzecznik PiS-u.

Posłuchaj
00:25 11855176_1 (1).mp3 Joanna Lichocka: zależy mi na tym, aby media publiczne były stablizatorem pluralizmu w Polsce (PR24) 
Posłuchaj
00:28 11855135_1 (1).mp3 Piotr Babinetz o wyborze do Rady Mediów Narodowych (IAR) 

Czytaj także:

IAR

ASP

Zobacz także

Zobacz także