more_horiz
Wiadomości

Prezydent Duda: Powstańcy Warszawscy wychowali kolejne pokolenia, które dziś niosą pomoc Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2022 19:26
- Wolna Polska wstała z ich krwi. Także dzięki nim, po dziesięcioleciach wydobyła się bez strzału na wolność. Wyniosła za sobą pół Europy w 1989 i 1990 roku - powiedział w przeddzień 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego prezydent Andrzej Duda.
Wczoraj dziękowałem Powstańcom, że wychowali kolejne pokolenia tak, że dziś Polacy zanieśli pomoc tym, którzy walczą o wolność na Ukrainie- mówił prezydent
"Wczoraj dziękowałem Powstańcom, że wychowali kolejne pokolenia tak, że dziś Polacy zanieśli pomoc tym, którzy walczą o wolność na Ukrainie"- mówił prezydentFoto: Forum/Jacek Szydłowski

- Co roku spotykamy się w przededniu rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, by oddać hołd Powstańcom. Warszawa, a przede wszystkim Powstańcy czekali na ten pomnik 44 lata - mówił na Placu Krasińskich prezydent Andrzej Duda.

Znaczenie Powstania Warszawskiego

Prezydent podkreślił, że zryw sprzed 78 lat ma ogromne znaczenie dla wszystkich Polaków. - Na pytanie czym w istocie jest dla Polaków Powstanie Warszawskie, odpowiedź jest tutaj w Warszawie w tych właśnie dniach. Kiedy pochylamy się nad grobami Powstańców, gdy śpiewamy powstańcze piosenki. Jest wtedy cała Polska - powiedział.

- Nigdy Polska nie przestanie dziękować, nawet wtedy, kiedy będziecie słyszeć te podziękowania już z nieba. Dzisiaj po raz kolejny chylę głowę i dziękuję, że jesteście - dodał.

Wcześniej odprawiono mszę polową, inaugurującą uroczystości 78. rocznicy wybuchu Powstania WarszawskiegoPrezydent przypomniał, że Polacy co roku spotykają się tutaj, "by oddać cześć poległym, szacunek bohaterom wolnej Polski, która wstała z Ich krwi".

- Wczoraj dziękowałem Powstańcom, że wychowali kolejne pokolenia tak, że dziś Polacy zanieśli pomoc tym, którzy walczą o wolność na Ukrainie - mówił prezydent.

Posłuchaj
00:29 11868721_1.mp3 Prezydent A.Duda: Polska nigdy nie przestanie dziękować Powstańcom Warszawskim (IAR)

Czytaj także:

dz

Zobacz także

Zobacz także