more_horiz
Wiadomości

Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Dobre informacje o poszkodowanych

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2022 15:29
Dobre wieści ze szpitala w Varażdinie. Polepszył się stan dwóch pacjentów najciężej rannych w sobotnim wypadku autokaru. Jak poinformował dyrektor Szpitala Ogólnego w Varażdinie, Damir Poljak, zmieniono ich kwalifikację ze stanu krytycznego na stan stabilny. Oznacza to, że powoli zaczynają nabierać sił, a zagrożenie ich życia nie jest już tak poważne.
W wypadku zginęło 12 osób
W wypadku zginęło 12 osóbFoto: Matija Habljak/PIXSELL / Xinhua News Agency / Forum

W Varażdinie i Czakowcu przebywa łącznie dziewięciu pasażerów polskiego autobusu. Jutro prawdopodobnie kilku z nich będzie mogło wrócić samolotem medycznym do Polski.

Pozostali ranni są rozlokowani w szpitalach w stolicy Chorwacji, Zagrzebiu. Rano koordynujący ich leczenie chirurgiczne profesor Rado Żicz powiedział, że na pewno dwóch pacjentów będzie gotowych do jutrzejszego przelotu.

Czterech najlżej poszkodowanych pasażerów polskiego autobusu przyleciało do kraju w niedzielę nad ranem rządowym samolotem. Po krótkiej obserwacji szpitalnej powrócili do swoich domów.

Tragedia pielgrzymów

Do wypadku polskiego autokaru doszło w sobotę ok. godz. 5.40 na autostradzie A4, na północ od Zagrzebia między miejscowościami Jarek Bisaszki i Podworzec. Jadący w kierunku Zagrzebia autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu przy autostradzie - przekazała policja.

12 osób zginęło, a 32 zostały ranne - 19 z nich w stanie ciężkim.

***

W Prokuraturze Okręgowej w Warszawie wszczęte zostało śledztwo w sprawie sprowadzenia w dniu 6 sierpnia 2022 r. na autostradzie A4 w pobliżu miejscowości Podvorec (Chorwacja) katastrofy w ruchu lądowym zagrażającej życiu lub zdrowiu wielu osób, w następstwie której śmierć poniosło dwanaście osób. 

Posłuchaj
00:45 11882240_1.mp3 Dobre wieści z Chorwacji. Poprawia się stan poszkodowanych (IAR)

as

Zobacz także

Zobacz także