more_horiz
Wiadomości

Nauka posługiwania się bronią palną. Poczta Polska podpisała porozumienie z WOT

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2022 16:37
Poczta Polska podpisała porozumienie o współpracy z Wojskami Obrony Terytorialnej na rzecz wzmocnienia zdolności obronnych państwa. Dokument został podpisany w siedzibie Poczty Polskiej w Warszawie przez prezesa spółki Tomasza Zdzikota i dowódcę Wojsk Obrony Terytorialnej, generała broni Wiesława Kukułę.
Poczta Polska podpisała porozumienie z Wojskami Obrony Terytorialnej
Poczta Polska podpisała porozumienie z Wojskami Obrony TerytorialnejFoto: PAP/Mateusz Marek

Prezes Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot, powiedział, że umowa zawarta z WOT dotyczy podjęcia działań, które mają na celu przysposobienie obronne pracowników, a tym samym wzmocnienie obrony państwa.

"Ramię w Ramię z WOT"

Przypomniał, że został już wdrożony program "Ramię w Ramię z WOT", który ma zachęcić pracowników Poczty do służby w WOT. - Są oni na pewno lepiej przygotowani do działań w podwyższonym stanie gotowości w sytuacjach stresowych - powiedział prezes. - Zachęcamy nie tylko słowem, ale także poprzez konkretne świadczenia, na przykład dodatkowo płatny urlop, kwalifikowanie czasu spędzonego w ramach służby wojskowej jako czasu pracy pod kątem naliczania stosownych premii. Proponujemy dodatkowe szkolenia strzeleckie, dodatkowe szkolenia z cyberbezpieczeństwa - mówił Tomasz Zdzikot.

Z kolei dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej, generał Wiesław Kukuła powiedział, że do tej pory współpraca z Pocztą Polską przebiegała na zasadzie indywidualnych porozumień. Teraz będzie uregulowana prawnie. - Umowa tworzy trwałe podwaliny prawne pod to, aby dowódcy różnych szczebli mogli zwracać się do Poczty Polskiej o podjęcie różnych działań i odwrotnie" - powiedział generał Kukuła. "Możemy na bazie tego porozumienia łączyć nasz wysiłek w przeprowadzeniu działań kryzysowych, ale także w przysposobieniu obronnym pracowników Poczty i to jest esencja tego porozumienia - wskazywał generał Wiesław Kukuła.

Nauka posługiwania się bronią

Poczta Polska wraz z WOT wdrożyła także program "Powitanie z bronią". Chętni pracownicy Poczty będą mogli nauczyć się posługiwać bronią palną. Program uruchomiony w lipcu cieszy się dużym zainteresowaniem.

Posłuchaj
00:24 11882332_1.mp3 Poczta Polska podpisała porozumienie z Wojskami Obrony Terytorialnej (IAR)

as

Zobacz także

Zobacz także