more_horiz
Wiadomości

Jaka pogoda w czwartek? IMGW: powrót upałów, lokalnie możliwe burze

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2022 06:35
Jak prognozuje synoptyk IMGW, czwartkowy poranek przyniesie pogodną i słoneczną aurę. Na przeważającym obszarze kraju temperatura wyniesie od 12 do 15 st. C, a w ciągu dnia wzrośnie nawet do 30 st. C. IMGW ostrzega, że gorące powietrze, które dotrze do województw zachodnich, z każdym dniem będzie obejmowało coraz większy obszar kraju.
Synoptyk IMGW: po pogodnym poranku słoneczny dzień
Synoptyk IMGW: po pogodnym poranku słoneczny dzieńFoto: MNStudio/Shutterstock

W czwartek ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i nieznacznie będzie się wahać. Po południu przeważnie będzie słonecznie. Tylko na południowym wschodzie okresami zachmurzenie umiarkowane będzie wzrastać do dużego. - Spadnie też przelotny deszcz, lokalnie możliwe są burze; wysokość opadów 10-15 mm - informuje synoptyk IMGW Kamil Walczak.

Prognoza Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zakłada, że temperatura maksymalna wyniesie od 19 st. C na Podhalu, 23-27 stopni na wschodzie do 30 st. C na zachodzie kraju. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni. "Prognozowane są upały w woj. zachodniopomorskim i lubuskim. Temperatura maksymalna w ciągu dnia może wynieść od 29°C do 31°C." - informuje IMGW.

Prognoza pogody

- W nocy na południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. W pierwszej połowie nocy przelotne opady deszczu, nad resztą kraju zachmurzenie na ogół małe, bez opadów - wskazał synoptyk IMGW Kamil Walczak.

Temperatura minimalna w nocy wyniesie od 9 stopni Celsjusza na obszarach podgórskich do 16 st. C lokalnie w centrum. Wiatr na ogół słaby, wschodni i północno-wschodni.

» WIĘCEJ INFORMACJI O WARUNKACH DROGOWYCH SZUKAJ W POLSKIM RADIU KIEROWCÓW «

Jak informuje IMGW, od zachodniej po środkową i częściowo wschodnią Europę rozciąga się obszar wyżu, z głównym centrum nad Bałtykiem. Nad resztą kontynentu przeważają niże, a dodatkowo na północy Europy przemieszczają się fronty atmosferyczne.

Polska jest w zasięgu wyżu z centrum nad Bałtykiem, tylko na południowym wschodzie i południu zaznacza się płytka zatoka niżowa. Utrzymuje się nad nami dość ciepłe i umiarkowanie wilgotne powietrze polarne morskie.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:49 11884599_1.mp3 IMGW ostrzega przed kolejną falą upału - relacja Marty Szulborskiej (IAR)

ng

Zobacz także

Zobacz także