more_horiz
Wiadomości

Prognoza pogody: nadchodzą słoneczne dni, ale bez upałów

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2022 06:59
W środę w kraju zachmurzenie małe lub umiarkowane. Na wschodzie okresami wzrost zachmurzenia do dużego i tutaj możliwe przelotne opady deszczu a na południowym wschodzie również słabe burze. Czwartek również będzie słoneczny.
Słonecznie w całym kraju, Możliwy przelotny deszcz jedynie na wschodzie.
Słonecznie w całym kraju, Możliwy przelotny deszcz jedynie na wschodzie.Foto: Shutterstock/Margy Crane

Jak informuje IMGW, Europa południowa i krańce północne kontynentu są w zasięgu niżów. Pomiędzy tymi obszarami rozciąga się wyż z centrum nad Morzem Północnym. Polska jest w zasięgu tego wyżu, tylko nad południowy wschód kraju sięga płytka zatoka niżowa. Utrzymuje się nad nami ciepłe powietrze polarne morskie, bardziej wilgotne na krańcach wschodnich.

IMGW zapowiada słoneczną środę w większości kraju. Okresami pochmurnie i z deszczem może być na wschodzie i południowym wschodzie. Temperatura maksymalna na wschodzie kraju od 22 st. C do 25 st. C, na zachodzie do 25 st. C do 29 st. C, a miejscami nad morzem i na Podhalu około 20 st. C. Wiatr słaby, północno-wschodni. W czasie burzy wiatr porywisty.

Chłodniejsza noc

W nocy zachmurzenie małe lub umiarkowane. Na południowym wschodzie miejscami zachmurzenie duże i możliwe przelotne opady deszczu. Na Pomorzu miejscami krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 11 st. C do 14 st. C, na Pomorzu miejscami 9 st. C a w rejonach podgórskich lokalnie 7 st. C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich.

W czwartek zachmurzenie małe lub umiarkowane. Na południowym wschodzie okresami zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu, miejscami burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 15 mm. Temperatura maksymalna na wschodzie kraju od 23 st. C do 27 st. C, na zachodzie od 27 st. C do 30 st. C, nieco chłodniej nad morzem 23 st. C i na Podhalu około 18 st. C. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni. W czasie burz wiatr porywisty.

Pogoda w Warszawie

W środę w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i północny. Ciśnienie w stolicy w południe wyniesie 1012 hPa i pozostanie bez zmian. W nocy pogodnie. Temperatura minimalna 13 st. C. Wiatr słaby, północno-wschodni i północny.

W czwartek w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 26 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

Zobacz także:

pg

Zobacz także

Zobacz także