more_horiz
Wiadomości

Transport kolejnych poszkodowanych z Chorwacji. Wiceminister zdrowia podał termin

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2022 13:09
Kolejne osoby poszkodowane w wypadku polskiego autokaru w Chorwacji mają wracać w przyszłym tygodniu do Polski. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że będą to prawdopodobnie trzy osoby.
Wiceminister zdrowia zapowiedział, że w przyszłym tygodniu z Chorwacji przywiezionych zostanie troje kolejnych polskich pacjentów. Nz wojskowa CASA, która transportowała 10 najlżej poszkodowanych pacjentów
Wiceminister zdrowia zapowiedział, że w przyszłym tygodniu z Chorwacji przywiezionych zostanie troje kolejnych polskich pacjentów. N/z wojskowa CASA, która transportowała 10 najlżej poszkodowanych pacjentówFoto: twitter.com/MZ_GOV_PL

Wiceszef resortu zdrowia pytany w RMF FM o rannych w wypadku w Chorwacji przekazał, że w piątek będzie wiadomo, ile osób w następnym tygodniu zostanie przetransportowanych do Polski. - Prawdopodobnie będą to trzy osoby, które będą transportowane samolotem Lotniczego Pogotowia Ratowniczego - dodał.

Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. "Stan pacjentów jest dynamiczny"

Wyjaśnił, że dzisiaj - w czwartek - osoby, które są w innych szpitalach, niż w Zagrzebiu, zostaną przetransportowane do stolicy Chorwacji, czyli będą znajdować się już w jednym miejscu. - Jutro odbędzie się wideokonferencja naszych lekarzy z lekarzami z Zagrzebia, aby omówić stan tych pacjentów i ewentualny transport w przyszłym tygodniu do naszego kraju - zaznaczył.

Jednocześnie Kraska podkreślił, że sytuacja rannych i ich stan, to kwestia dynamiczna. Jak wskazywał, są to osoby ciężko ranne, które przeszły nawet dwa zabiegi operacyjne.

Poszkodowani w Chorwacji przeżyli traumę

Dopytywany o to, czy przewidziane są jeszcze jakieś operacje rannych znajdujących się w Chorwacji, odpowiedział, że na tę chwilę ich stan zdrowia jest stabilny i możliwe, że nie będą potrzebować kolejnych operacji.

Z drugiej strony zaznaczył, że obecnie bardzo ważna jest pomoc psychologiczna. - To naprawdę dla nich wielka trauma i na każdym kroku podkreślają, że nie mogą sobie z tym poradzić - wskazał.

Do wypadku polskiego autokaru doszło w sobotę 6 sierpnia nad ranem na autostradzie A4 na północ od stolicy Chorwacji Zagrzebia. Jadący w kierunku Zagrzebia autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu przy autostradzie - przekazała policja. W wypadku zginęło 12 osób, a 32 zostały ranne. Wszystkie ofiary wypadku to polscy obywatele, którzy pielgrzymowali do Medziugorie.

Czytaj również:

jmo

Zobacz także

Zobacz także