more_horiz
Wiadomości

Pogoda. Po deszczach duże spadki temperatur. Sprawdź szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2022 14:55
- W sobotę najcieplej będzie na północnym zachodzie. Na pozostałym obszarze też ciepło. Jednak w czasie opadów deszczu i burz temperatura spadnie do ok. 20 st. C - poinformowała dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Małgorzata Tomczuk.
IMGW zapowiada zachmurzenie w części Polski
IMGW zapowiada zachmurzenie w części PolskiFoto: Twitter/@IMGW

W sobotę na północy zachmurzenie małe i umiarkowane. W pozostałej części kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, lokalne burze, zwłaszcza na południowym wschodzie i południu. Prognozowana wysokość opadów do 25 mm.

- Najpiękniejsza pogoda będzie na północy kraju, od Wybrzeża przez północną część Warmii i Mazur po Suwalszczyznę. Na pozostałym obszarze będzie deszczowo, a co za tym idzie chłodniej. Jesteśmy jednak pod wpływem ciepłego powietrza, zatem w momencie, kiedy wyjdzie tam słońce, również możemy spodziewać się wyższych temperatur - powiedziała Tomczuk.

Temperatura maksymalna od 19-21 st. C na Śląsku i Podkarpaciu, 26 st. C w centrum do 31 st. C na północnym zachodzie. W dolinach górskich od 18 do 22 st. C.

Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h.

W nocy na północy i zachodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. W pozostałej części kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Prognozowana wysokość opadów do 20 mm.

Temperatura minimalna od 14 st. C na Suwalszczyźnie do 19 st. C nad morzem.

Wiatr słaby, północno-wschodni. Nad morzem umiarkowany.

Alert IMGW dla Zachodniopomorskiego

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę ostrzeżenie drugiego i pierwszego stopnia przed upałami. W zachodniej części regionu temperatura może wynieść 33 st. C.

Alert drugiego stopnia ogłoszono dla ośmiu powiatów: choszczeńskiego, goleniowskiego, gryfińskiego, myśliborskiego, polickiego, pyrzyckiego, stargardzkiego i dla Szczecina.

- Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30 st. C do 33 st. C. Temperatura minimalna w nocy od 17 st. C do 19 st. C – poinformowało w sobotę IMGW.

W pozostałej części regionu, z wyłączeniem zachodniej części pasa nadmorskiego, obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia. Temperatura maksymalna w dzień do 32 st. C. Temperatura minimalna w nocy od 14 st. C do 17 st. C.

Ostrzeżenie obowiązuje do czwartku do godz. 18.00. IMGW szacuje prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska na 80 proc.

Czytaj także:

łk

Zobacz także

Zobacz także