more_horiz
Wiadomości

Szef MON: należy zatrzymać Rosję i pochód zła. Możemy to zrobić, wspierając Ukrainę i budując silne Wojsko Polskie

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2022 16:05
- Jesteśmy dumni z tego, że 102 lata temu nasi przodkowie zatrzymali nawałę bolszewicką, uratowali Europę, uratowali świat - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak, upamiętniając rocznicę Bitwy Warszawskiej. Dodał, że dzisiaj też "należy zatrzymać pochód zła".
Szef MON: możemy zatrzymać Rosję wspierając Ukrainę i budując Wojsko Polskie. Należy zatrzymać pochód zła
Szef MON: możemy zatrzymać Rosję wspierając Ukrainę i budując Wojsko Polskie. Należy zatrzymać "pochód zła"Foto: PAP/Przemysław Piątkowski

Minister Błaszczak bierze w sobotę udział w pikniku wojskowym w Ossowie w woj. mazowieckim, zorganizowanym w ramach centralnych obchodów Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

- Jesteśmy dumni z tego, że 102 lata temu nasi przodkowie zatrzymali nawałę bolszewicką, uratowali Europę, uratowali świat przed zalewem rosyjskiego bolszewizmu. Nie ulega żadnych wątpliwości, że chodziło o imperium rosyjskie. Bo czy ono było białe, czerwone czy putinowskie, to posługiwało się identycznymi metodami. Doświadczają tego Ukraińcy - powiedział Błaszczak.

Wsparcie dla Ukrainy i budowa silnego Wojska Polskiego

Zwrócił też uwagę na wsparcie, jakie Polacy udzielają Ukrainie. - Rosja zawsze dopuszczała się zbrodni. Dopuszcza się zbrodni na Ukrainie. Zadaniem całego wolnego świata jest zatrzymanie tego pochodu zła, a zatrzymujemy ten pochód zła, wspierając Ukrainę z jednej strony i budując silne Wojsko Polskie - podkreślił, zachęcając przy tym młodych ludzi do wstąpienia do armii.

- Czekamy na wszystkich tych, którzy chcą przystąpić do Wojska Polskiego. Oferujemy naprawdę bardzo dobre warunki służby. Oferujemy też naprawdę godne uposażenie - 4560 zł na początek. Potem oczywiście im staż wyższy, tym uposażenie wyższe. Ale przede wszystkim służba dla Polski, zadbanie o to, żeby Polska była bezpieczna. Bezpieczeństwo jest warunkiem podstawowym, żeby Polska mogła się rozwijać - mówił.

"Chcesz pokoju, szykuj się do wojny"

Szef MON zaznaczył, że polskie siły zbrojne są rozbudowywane w myśl przysłowia: "Chcesz pokoju, szykuj się do wojny". - My nie likwidujemy jednostek wojskowych, dlatego że silne wojsko jest gwarancją bezpieczeństwa naszej ojczyzny. (...) Zapraszam do Wojska Polskiego - zachęcał Błaszczak.

MON i Wojsko Polskie organizują kilkadziesiąt pikników wojskowych w ramach centralnych obchodów Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej; pikniki odbędą się w każdym województwie w dniach 13-15 sierpnia.

Czytaj także:


Posłuchaj
00:29 błaszczak.mp3 Mariusz Błaszczak podkreślił, że Rosja od zawsze dopuszczała się zbrodni wojennych, które teraz obserwujemy za naszą wschodnią granicą (IAR)


Zobacz także

Zobacz także