more_horiz
Wiadomości

Słaba pamięć Tuska. Niewygodne pytanie o 500+ i 14. emeryturę

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2022 10:50
Donald Tusk w TVN24 został poproszony o opinię na temat słów jednego z działaczy PO, który apelował do niego w Szczecinie, by Platforma zabrała ludziom 500+ i 14. emeryturę. Choć od wspomnianej sytuacji minął raptem miesiąc, a sprawę nagłośniły media, Tusk - próbując uchylić się od odpowiedzi - przekonywał, że nie wie, o co chodzi. 
Donald Tusk podczas spotkania w Szczecinie
Donald Tusk podczas spotkania w SzczecinieFoto: PAP/Marcin Bielecki

Na początku lipca w Szczecinie Donald Tusk spotkał się ze swoimi sympatykami w ramach cyklu "Meet Up Nowa Generacja Platformy Obywatelskiej". Jeden z nich, Dariusz Szczotkowski, zapytał byłego premiera o likwidację programów społecznych

- Ja mam pytanie jako członek partii: kiedy przestaniemy z komunistami licytować się na socjalizm i na to, co będziemy więcej dokładać, dopłacać, finansować itd. Ja pamiętam pana rządy, wtedy nic nie dopłacaliście, ale dawaliśmy sobie radę uczciwą, normalną pracą. Nic [rząd] nam nie dokładał, chciałbym, żeby to wróciło, normalna polityka ciepłej wody w kranie, bo dawaliśmy sobie za pana [czasów] radę i było super - mówił. 

O komentarz do tych słów poproszono Tuska w TVN24. - Nie znam tej wypowiedzi, nie… nie… - odpowiedział Tusk. - Padła na spotkaniu z panem... Dariusz Szczotkowski, z Pomorza Zachodniego - przypomniano mu. - To nie jest działacz PO - przekonywał Tusk, unikając konkretnej odpowiedzi. 

Politycy Platformy Obywatelskiej przez lata sprzeciwiali się wprowadzaniu programów społecznych mogących wspomóc polskie rodziny, tłumacząc, że w budżecie państwa nie ma na to środków. Teraz, będąc w opozycji, Tusk zapewnia, że zaoferowałby Polakom więcej programów socjalnych niż PiS.

Czytaj także:

tvp.info/fc

Zobacz także

Zobacz także