more_horiz
Wiadomości

Policja ostrzega przed oszustami oferującymi węgiel. "Uważajmy na super okazje i promocje"

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2022 14:59
 - Policja apeluje o rozwagę podczas zakupów węgla poprzez internetowe sklepy oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Ofiarą oszustów oferujących fikcyjny węgiel padło małżeństwo z Nowego Targu, które straciło 3 tys. zł - poinformowała rzecznik nowotarskiej policji Dorota Garbacz.
Policja przestrzega przed oszustami oferującymi węgiel on-line
Policja przestrzega przed oszustami oferującymi węgiel on-lineFoto: PAP/Łukasz Gągulski

- Uważajmy na tzw. super okazje i promocje, które mogą się okazać kolejnym chwytem oszustów. Sprawdzajmy numery telefonów, a sklepy w ewidencji działalności gospodarczej oraz KRS czy w innych rejestrach porównując zawarte tam dane z ich danymi na stronach internetowych - apeluje policja.

Małżeństwo z powiatu nowotarskiego w sklepie internetowym w lipcu znalazło ofertę sprzedaży ekogroszku w bardzo korzystnej cenie. Po kontakcie telefonicznym dalej postępowali zgodnie z wskazówkami oszusta. Zalogowali się na stronie sklepu internetowego, kupili dwie tony ekogroszku i przelali blisko trzy tys. zł. na wskazane tam konto bankowe. Po zakupie otrzymali wiadomość potwierdzającą złożenia zamówienia i zdjęcie faktury. Zgodnie z umową dostawca miał 30 dni na dostarczenie zakupionego opału. Po upływie 30-dniowej gwarancji dostawy małżeństwo nie otrzymało opału, a kontakt z dostawcą się urwał.

Podejrzane "super okazje"

- Kiedy po raz kolejny dostawca nie odbierał telefonu, oszukani sprawdzili w sieci jego numer. Okazało się, że miał bardzo negatywne komentarze. Były również ostrzeżenia, aby uważać na osobę posługującą się tym numerem, bo to najprawdopodobniej oszust. Wtedy małżeństwo zorientowało się, że zostało oszukane – relacjonowała podkom. Dorota Garbacz.

Czytaj także:

Zobacz także: Anna Kwiecień w "24 pytaniach"

es

Zobacz także

Zobacz także