more_horiz
Wiadomości

"Widział w Rosji partnera". Fogiel o poglądach Tuska przed rozpoczęciem "przefarbowania"

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2022 10:15
- Praktycznie przez cały okres funkcjonowania rządu Donalda Tuska wraz ze swoimi współpracownikami widział on w Rosjanach partnera do współpracy energetycznej, do inwestycji. Decyzje, które były wtedy podejmowane były decyzjami korzystnymi dla strony rosyjskiej - powiedział rzecznik PiS Radosław Fogiel.
Fogiel: decyzje podejmowane przez rząd Tuska były korzystne dla strony rosyjskiej
Fogiel: decyzje podejmowane przez rząd Tuska były korzystne dla strony rosyjskiejFoto: PAP/Marcin Obara

Rzecznik PiS wraz z ministrem rozwoju i technologii Waldemarem Budą zorganizowali konferencję, podczas której - jak mówił Fogiel - chcą odsłonić kulisy uprawiania polityki gospodarczej i energetycznej przez szefa PO Donalda Tuska.

Według Fogla, w tej chwili trwa wielka operacja manipulacyjna "przefarbowania", której twórcą i głównym aktorem jest lider PO.

- Słyszeliśmy ostatnio w Poczdamie, myślę, że usłyszymy to jeszcze nie raz, rezonowane również przez inne środki przekazu, jak to Donald Tusk twierdzi, że od zawsze miał stanowczą antyrosyjską postawę, od zawsze ostrzegał przed Putinem, od zawsze działał przeciwko uzależnieniu Europy i Polski od rosyjskiej energetyki. Niestety rzeczywistość tak nie wyglądała. Dzisiaj chcemy państwu bardzo jasno pokazać, jak wyglądała prawda. Na faktach, dokumentach i źródłach - wskazał rzecznik PiS.

Operacja "przefarbowania" Tuska. Fogiel: dokumenty będą mówić same za siebie

- Nie mówimy o opiniach, sympatiach, nie mówimy o publicystyce. Dokumenty będą mówić same za siebie - zaznaczył.

Rzecznik PiS podkreślił, że praktycznie przez cały okres funkcjonowania rządu Donalda Tuska "on ze swoimi współpracownikami widzieli w Rosjanach partnera". - Partnera do współpracy energetycznej, do inwestycji. Decyzje, które były podejmowane niezależnie od tego, jak ktokolwiek dzisiaj rysuje ich intencje, faktycznie, obiektywnie były decyzjami korzystnymi dla strony rosyjskiej - oświadczył Fogiel.

Czytaj także:

Konferencja prasowa z udziałem rzecznika PiS Radosława Fogla i ministra Waldemara Budy:

pb

Zobacz także

Zobacz także