more_horiz
Wiadomości

Piotr Naimski: nie ma niepodległości bez energetycznego bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2022 17:59
Ostatnie 30 lat to były zmagania o niezależność energetyczną Polski. Niepodległości bez energetycznego bezpieczeństwa nie będzie - podkreślił odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Orderem Orła Białego Piotr Naimski, współzałożyciel Komitetu Obrony Robotników (KOR) oraz działacz ogólnopolskiego związku zawodowego NSZZ "Solidarność".
Prezydent RP Andrzej Duda i odznaczony Orderem Orła Białego Piotr Naimski
Prezydent RP Andrzej Duda i odznaczony Orderem Orła Białego Piotr Naimski Foto: PAP/Radek Pietruszka

23 września w 46. rocznicę powstania Komitetu Obrony Robotników (KOR) - w czasie uroczystości w Belwederze Piotr Naimski, wraz ze współzałożycielami KOR Antonim Macierewiczem i Mirosławem Chojeckim, został odznaczony najwyższym odznaczeniem państwowym przez prezydenta Andrzeja Dudę.

"Zrzucamy rosyjską pętlę"

Współzałożyciel Komitetu Obrony Robotników ocenił, że przez ostatnie 30 lat toczyły się "nieustające zmagania" w celu zabezpieczenia energetycznego Polski. Podkreślił, że uważał, a "dzisiaj w zasadzie wszyscy na szczęście uważają, że niepodległości bez energetycznego bezpieczeństwa w kraju nie będzie". - Po 30 latach - długo to trwało - zrzucamy tę rosyjską pętlę. Za cztery dni w Szczecinie, niektórzy spośród nas, spotkamy się i będzie to uroczyste uruchomienie tego gazociągu do Norwegii Baltic Pipe - zaznaczył.

- Dziękuję Polsce za uznanie tego, co robiłem przez 50 lat, dziękuję za uznanie tego, co było 40 parę lat temu, ale bardzo dziękuję za to, co było w ciągu ostatnich prawie siedmiu lat - wskazał Piotr Naimski. - To nie byłoby możliwe - osiągnięcie tego sukcesu bez wsparcia pana prezydenta, (...) premierów Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego, bez kolegów z rządu, administracji, spółek bezpośrednio zaangażowanych w ten projekt. Nie byłoby możliwe bez oparcia w kierownictwie Prawa i Sprawiedliwości - wymieniał działacz Solidarności. 

Czytaj więcej:

Zobacz także: Paweł Poncyliusz w Polskim Radiu 24

nt

Zobacz także

Zobacz także