more_horiz
Wiadomości

20-lecie Inspekcji Transportu Drogowego. Gajadhur: powołanie jej do życia było przemyślanym działaniem

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2022 13:20
Inspekcja Transportu Drogowego obchodzi 20-lecie istnienia. Z tej okazji w Warszawie zorganizowano uroczystą galę z udziałem władz państwowych, poprzednich głównych inspektorów transportu drogowego oraz inspektorów instytucji.
Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur otworzył galę z okazji 20-lecia działalności kontrolnej ITD
Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur otworzył galę z okazji 20-lecia działalności kontrolnej ITDFoto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

Z okazji jubileuszu Głównej Inspekcji Transportu Drogowego nieustannie napływają liczne gratulacje dla funkcjonariuszy oraz pracowników Inspekcji Transportu Drogowego za ich pracę związaną z działalnością kontrolną. Wcześniej życzenia od głównego inspektora transportu drogowego Alvina Gajadhura przekazano w oficjalnym oświadczeniu.

Biskup polowy Wojska Polskiego Wiesław Lechowicz odprawił uroczystą mszę świętą w intencji Głównej Inspekcji Transportu Drogowego. W nabożeństwie uczestniczył m.in. Alvin Gajadhur oraz zaproszeni Goście. Na koniec nabożeństwa bp Lechowicz udzielił błogosławieństwa inspektorom i pracownikom Inspekcji Transportu Drogowego.

Otwierając galę, główny inspektor transportu drogowego przypomniał, że 1 października 2002 roku rozpoczęła się działalność kontrolna ITD. - Za nami 20 lat trudnej i sumiennej pracy, której efektem jest coraz wyższy poziom bezpieczeństwa na ruchu drogowym i coraz bardziej profesjonalny transport - podkreślił.

Posłuchaj
00:10 11962185_1 (1).mp3 Alvin Gajadhur o wprowadzeniu ITD: oznaczało to wysoką jakość prowadzonych kontroli i pewność wykrywalności naruszania norm (IAR) 

Gajadhur o ITD: ta służba daje pewność, że naruszenie norm będzie wykryte

Jak zaznaczył Gajadhur, powołanie do życia takiej instytucji "przemyślanym i celowym działaniem". - Polska musiała zapewnić instytucjonalny, profesjonalny nadzór nad transportem drogowym - powiedział. Dodał, że konieczne to było i ze względu na wymogi związane z akcesją do Unii Europejskiej, i z uwagi na poziom bezpieczeństwa drogowego w kraju.

Czytaj również:

Posłuchaj
00:27 Sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski odczytał list Jarosława Kaczyńskiego do pracowników ITD.mp3 "Życzę państwu satysfakcji z pełnionej służby". Sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski odczytał list Jarosława Kaczyńskiego do pracowników ITD (IAR) 

Alvin Gajadhur wspominał, że gdy pierwsze radiowozy ITD wyjechały na ulice, kierowcy byli zaskoczeni. - Pojawiła się nowa służba o wąskiej specjalizacji. A to oznaczało wysoką jakość prowadzonych kontroli i pewność, że jeśli kierowca lub przewoźnik narusza normy, zostanie to wykryte - wskazał.

Czytaj również:

Posłuchaj
00:23 Alvin Gajadhur wspomina początki ITD (IAR).mp3 Alvin Gajadhur wspomina początki ITD (IAR) 

Inspekcję Transportu Drogowego powołano na mocy ustawy z 6 września 2001 roku o transporcie drogowym. Patronat honorowy nad jubileuszem sprawuje para prezydencka.

PolskieRadio24.pl/IAR/GITD/nt, ms

Zobacz także

Zobacz także