more_horiz
Wiadomości

Poszukiwany polityk Nowej Lewicy zawieszony. Kobieta zarzuca Jakubowi B. gwałt

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2022 18:22
Polityk Nowej Lewicy Jakub B. został zawieszony w prawach członka partii. Jest to związane z doniesieniami o tym, że mógł on być sprawcą gwałtu.
Według portalu tvp.info, na policję udała się kobieta, która twierdzi, że Jakub B. ją zgwałcił
Według portalu tvp.info, na policję udała się kobieta, która twierdzi, że Jakub B. ją zgwałciłFoto: Facebook

Jak podał portal tvp.info, Jakub B. zaginął w czwartek. Podczas wyjazdu firmowego wyszedł nagle z hotelu i nie wrócił. Według portalu do policjantów zgłosiła się kobieta, która twierdzi, że została przez niego zgwałcona.

Doniesienia dot. Jakuba B. "Jest decyzja o zawieszeniu"

- Do czasu wyjaśnienia sprawy jest decyzja o zawieszeniu pana Jakuba - przekazał w rozmowie z tvp.info rzecznik prasowy KP Lewica Marek Kacprzak.

Podkreślił, że przedstawiciele partii nie mają kontaktu z zaginionym, a ich decyzja jest związana z doniesieniami mediów. W rozmowie z portalem tvp.info Kacprzak zapewnił, że nie ma wiedzy, aby poszukiwany mężczyzna miał na koncie podobne sprawy. - Ja nic na ten temat nie wiem - zaznaczył.

Informacja o zawieszeniu Jakuba B. pojawiła się także na profilu Lewicy w mediach społecznościowych. "Władze Nowej Lewicy podjęły w trybie natychmiastowym decyzję o zawieszeniu Jakuba B. w partii" – przekazano.

Informator tvp.info: wyciszano podobne sprawy

Jak przekazał tvp.info powołując się na swoich informatorów, zabezpieczono nagrania z monitoringu przedstawiające moment, w którym Jakub B. miał napaść na kobietę i zaciągnąć ją do pokoju. "Osoba znająca kulisy sprawy" powiedziała portalowi, że "ślady zacierał znajomy, który zabrał prześcieradło z pokoju kobiety". - To nie pierwsza historia tego typu z Jakubem B. w roli głównej  - przekazał informator. Według informacji tvp.info, poprzednie sprawy tego typu "wyciszano".

Polityk Nowej Lewicy przebywał w Krakowie na szkoleniu firmy PwC, w której pracuje. Po przerwie i lunchu nie wrócił już na zajęcia. Swoje rzeczy pozostawił na stoliku w sali. 

Czytaj także:

ms, PAP, tvp.info

Zobacz także

Zobacz także