more_horiz
Wiadomości

Będzie szczepienie przypominające przeciw COVID-19 dla dzieci. Minister zdrowia podał datę

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2022 12:12
Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że od poniedziałku dopuszczone będzie szczepienie przypominające przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku 5-11 lat. -  Liczba zakażeń jest stabilna. To dobry czas, żeby się zaszczepić - podkreślił.
Od 3 października będzie dostępne szczepienie przypominające przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku 5-11 lat
Od 3 października będzie dostępne szczepienie przypominające przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku 5-11 latFoto: twitter.com/MZ_GOV_PL

- Liczba zakażeń jest stabilna. To dobry czas, żeby się zaszczepić. Zgodnie z rekomendacją Europejskiej Agencji Leków, która dopuściła szczepienie dla przedziału wiekowego 5-11 lat, (…) szczepionką w wersji junior, my również od 3 października (poniedziałek - red.) będziemy dopuszczali szczepienie pierwszą dawką przypominającą w tej grupie wiekowej 5-11 lat - poinformował na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szczepienie przypominające przeciw COVID-19 dla dzieci

Przypomniał, że do tej pory był tylko schemat podstawowy dopuszczony przez Europejską Agencję Leków. - W najbliższym czasie, na przełomie drugiego i trzeciego października, wystawimy blisko pół miliona (dokładnie 475 tys. - red.) e-skierowań dla osób w tym wieku, które oczywiście przeszły przez podstawowy schemat szczepienia - przekazał szef resortu zdrowia.

Czytaj także:

Zobacz także: minister zdrowia Adam Niedzielski w Programie 3 Polskiego Radia 

ng//PAP

Zobacz także

Zobacz także