more_horiz
Wiadomości

Dziś posiedzenie kierownictwa PiS. Wiemy, czego będą dotyczyć dyskusje

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2022 03:00
W południe ma zebrać się prezydium komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Polskie Radio dowiedziało się czego dotyczyć będą rozmowy kluczowych polityków partii rządzącej.
Dziś posiedzenie prezydium komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości
Dziś posiedzenie prezydium komitetu politycznego Prawa i SprawiedliwościFoto: shutterstock.com/Fotophoto

Kierownictwo partii ma dyskutować o bieżącej sytuacji politycznej w kraju i na świecie. W agendzie spotkania znajdą się takie tematy jak wojna na Ukrainie, sytuacja na rynku surowców oraz plany obozu władzy na przyszły tydzień. Nie jest planowana natomiast dyskusja w sprawie zmian w rządzie.

Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Urszula Rusecka pytana o tę kwestię przez dziennikarzy w Sejmie, stwierdziła, że za zmiany w rządzie odpowiada premier. Dodała, że jeżeli zostaną podjęte jakieś ważne decyzje, to po spotkaniu zostanie zorganizowany briefing.

Rezultaty posiedzenia klubu PiS

W czwartek odbyło się posiedzenie klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Po jego zakończeniu szef klubu parlamentarnego ugrupowania, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, powiedział, że nie będzie zmiany premiera. Potwierdził tez odejście dymisję szefa KPRM.

Prezydium komitetu politycznego PiS tworzą prezes partii Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, wiceprezesi ugrupowania między innymi Beata Szydło i Mariusz Błaszczak, sekretarz generalny partii Krzysztof Sobolewski oraz wicemarszałek Terlecki.

Posłuchaj
00:20 11967357_1.mp3 Wicerzecznik PiS Urszula Rusecka o zmianach w rządzie (IAR)

Czytaj także:

ms, IAR

Zobacz także

Zobacz także