more_horiz
Wiadomości

Pogoda na weekend. IMGW zapowiada opady, sobota będzie cieplejsza

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2022 02:40
W weekend pogoda będzie zróżnicowana. Spodziewane są burze, przelotny deszcz, możliwe także opady śniegu - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
IMGW: w weekend pogoda zróżnicowana, możliwe opady śniegu
IMGW: w weekend pogoda zróżnicowana, możliwe opady śnieguFoto: Shutterstock/Kotomka Studio

Rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski powiedział, że sobota będzie ładniejsza i cieplejsza.

- Na termometrach 17-18 stopni w Polsce centralnej i południowo-zachodniej, nad morzem do 16 stopni, na zachodzie - 15 stopni. Chłodniej na krańcach wschodnich - tam około 12 stopni, najchłodniej na obszarach podgórskich - 11 stopni. Będzie sporo przejaśnień, szczególnie w centralnej i zachodniej części kraju - zapowiedział.

W niedzielę może spaść śnieg

Dodał, że opady deszczu w sobotę możliwe są na krańcach wschodnich i zachodnich, natomiast wieczorem od północnego zachodu zacznie wkraczać front atmosferyczny. - W niedzielę będą obserwowane przelotne opady w całym kraju, mogą pojawiać się burze i śnieg, raczej delikatny, o ziarnistej strukturze - prognozował Grzegorz Walijewski.

W niedzielę także chłodniej. Temperatura maksymalna wyniesie od 11-12 stopni na krańcach wschodnich przez 13-14 w centrum do 15-16 na północnym zachodzie.

Posłuchaj
00:16 Grzegorz Walijewski o pogodzie w sobotę (IAR).mp3 Grzegorz Walijewski o pogodzie w sobotę (IAR) 

» WIĘCEJ INFORMACJI O WARUNKACH DROGOWYCH SZUKAJ W POLSKIM RADIUKIEROWCÓW «

IAR/ms

Zobacz także

Zobacz także