more_horiz
Wiadomości

Prezes PiS: kto silniejszy, ten lepszy - to dziś jedyne prawo w UE

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2022 19:05
- My jesteśmy za Unią Europejską, gdzie obowiązuje prawo, a nie zasada, kto silniejszy, ten lepszy - powiedział w Koszalinie Jarosław Kaczyński. Jak ocenił, "dzisiaj tam jest tak naprawdę to jedyne prawo".
Jesteśmy za Unią Europejską, gdzie obowiązuje prawo - podkreślił Jarosław Kaczyński
Jesteśmy za Unią Europejską, gdzie obowiązuje prawo - podkreślił Jarosław KaczyńskiFoto: shutterstock/Alexandros Michailidis

Prezes PiS był pytany o to, jaki wpływ mają wybory we Włoszech na przyszły kształt Unii Europejskiej.

- Nie mogę mówić za panią Meloni, a tym bardziej za całą koalicję. Bo wiemy, że na te pozostałe dwie partie koalicyjne w tej chwili trwa m.in. w Parlamencie Europejskim ogromny nacisk, żeby one z kolei naciskały na panią Meloni, która jest bardzo nam bliska poglądami - powiedział Kaczyński

Wielka siła przebicia

Zaznaczył, że kandydatka na premiera Giorgia Meloni "robi wrażenie pani bardzo energicznej, która swoje otoczenie trzyma stalową ręką".

- Krótko mówiąc, to jest osoba z wielką siłą przebicia i może bardzo wiele, ale trzeba pamiętać, że ona sama większości nie ma. Są jeszcze koalicjanci, a koalicjanci są pod bardzo silnym naciskiem - podkreślił.

Europejski front

- Ale jestem przeświadczony, że powstaje w Europie coraz poważniejszy front tych państw, które chcą co najmniej tego, żeby zabezpieczyć przestrzeganie traktatu. Może te traktaty udoskonalić czy nawet bardzo udoskonalić - dodał.

- My jesteśmy za Unią Europejską, gdzie obowiązuje prawo, a nie zasada, kto silniejszy, ten lepszy. A dzisiaj tam jest tak naprawdę to jedyne prawo. Liczymy bardzo na panią Meloni - powiedział Kaczyński.

Czytaj także:

PAP/fc

Zobacz także

Zobacz także