more_horiz
Wiadomości

Jarosław Kaczyński o Michale Dworczyku: energiczny i sprawny polityk, ma przed sobą wiele możliwości

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2022 15:33
- To jest energiczny i sprawny polityk. Sądzę, że ma przed sobą wiele możliwości, szczególnie że jest przedstawicielem młodego pokolenia - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości.
Jarosław Kaczyński o przyszłości Michała Dworczyka: pozostaje on w naszym gronie z wieloma otwartymi możliwościami
Jarosław Kaczyński o przyszłości Michała Dworczyka: pozostaje on w naszym gronie z wieloma otwartymi możliwościamiFoto: Krystian Maj/KPRM

W piątek Michał Dworczyk złożył rezygnację z funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jak mówił, ostatnie lata były najważniejszym okresem w jego zawodowym życiu.

- To było niezwykłe pięć lat, najciekawsze i najważniejsze doświadczenie zawodowe w moim życiu - powiedział.

Michał Dworczyk był szefem KPRM od 2017 roku. Wcześniej pełnił m.in. funkcje wiceszefa Ministerstwa Obrony Narodowej, a także pełnomocnika rządu do spraw narodowego programu szczepień przeciw COVID-19.

Przyszłość Michała Dworczyka

Jarosław Kaczyński, zapytany o plany Prawa i Sprawiedliwości wobec dotychczasowego szefa Kancelarii Premiera, odpowiedział, że wszystko jest otwarte. - Jeżeli chodzi o przyszłość Michała Dworczyka, to nie ma obecnie żadnych decyzji. Pozostaje on w naszym gronie z wieloma otwartymi możliwościami - powiedział Jarosław Kaczyński.

- To jest energiczny i sprawny polityk. Sądzę, że ma przed sobą wiele możliwości, szczególnie że jest przedstawicielem młodego pokolenia - dodał.

Czytaj także:

Prezes Prawa i Sprawiedliwości na pytanie o następcę Michała Dworczyka na stanowisku szefa KPRM odpowiedział, że nie została jeszcze podjęta ostateczna decyzja, choć jest już kandydat do tej funkcji. - Nie chcę wymieniać nazwisk. Ta osoba jeszcze w tej chwili nie zajęła ostatecznego stanowiska, ale wyraziła zainteresowanie - powiedział Jarosław Kaczyński.

dz/kor

Zobacz także

Zobacz także