more_horiz
Wiadomości

Zmasowany ostrzał Ukrainy. Żaryn: Rosja wdraża swoją zbrodniczą politykę terroryzmu państwowego

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2022 12:54
Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn ocenił, że Rosja wdraża swoją zbrodniczą politykę terroryzmu państwowego.
Żaryn: Rosja wdraża swoją zbrodniczą politykę terroryzmu państwowego
Żaryn: Rosja wdraża swoją zbrodniczą politykę terroryzmu państwowegoFoto: PAP/EPA/OLEG PETRASYUK

W poniedziałek Rosja przeprowadziła zmasowany atak rakietowy na wiele miast w większości regionów Ukrainy m.in. na centrum Kijowa, Zaporoże oraz w miasta obwodów dniepropetrowskiego i mikołajowskiego.

"Przeprowadzony przez Rosję zmasowany ostrzał obiektów cywilnych i miast na Ukrainie to rosyjska polityka terroryzmu państwowego w praktyce" - ocenił minister w KPRM.

Na grafice dołączonej do wpisu zastępca ministra koordynatora służb specjalnych zaznaczył, że "Rosja wdraża swoją zbrodniczą politykę terroryzmu państwowego".

Barbarzyńskie bombardowanie Ukrainy

- Co najmniej osiem osób zginęło i 24 zostały ranne w wyniku rosyjskich ataków rakietowych na centrum Kijowa, do których doszło w poniedziałek rano – poinformował doradca szefa MSW Rostysław Smyrnow. Rosjanie ostrzelali m.in. plac zabaw dla dzieci i muzeum – przekazali przedstawiciele władz.

"Według stanu na godz. 8.45 (7.45 w Polsce) w wyniku ostrzału w dzielnicy szewczenkowskiej (w centrum Kijowa) zginęło ośmiu ludzi, a 24 zostało rannych, paliło się sześć samochodów i ponad 15 samochodów zostało uszkodzonych (…)" – napisał Smyrnow na Facebooku.

Zastępca szefa biura prezydenta Ukrainy Kyryło Tymoszenko poinformował, że rosyjskie rakiety uderzyły w plac zabaw dla dzieci i Muzeum Sztuki im. Chanenków, które położone są w parku Tarasa Szewczenki, tuż obok uniwersytetu jego imienia.

W poniedziałek mija 229. dzień agresji Rosji na Ukrainę. Napaść rozpoczęła się 24 lutego.

Czytaj także:

>>> INWAZJA ROSJI NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny <<<

***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału Ukraińskiego Radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

dn/PAP/IAR

Zobacz także

Zobacz także