more_horiz
Wiadomości

#TuskPrzyjacielPutina. Akcja młodych działaczy prawicy w odpowiedzi na słowa lidera PO

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2022 15:00
"Dzisiaj Platforma Obywatelska na czele z Tuskiem przekroczyła już wszystkie granice hipokryzji! Zaatakowała kłamliwie Premiera Mateusza Morawieckiego i PiS za rzekomą współpracę z putinem" - napisali młodzi działacze Stowarzyszenia "Dla Polski". W mediach społecznościowych postanowili przypomnieć liderowi PO jego prorosyjską politykę z czasów, kiedy był premierem. 
Akcja młodych działaczy prawicy TuskPrzyjacielPutina
Akcja młodych działaczy prawicy #TuskPrzyjacielPutinaFoto: Twitter.com/@damian_izbicki,@GolenskiJan,@AntoszKonrad

Krótko po zmasowanym rosyjskim ataku na Kijów i inne miasta Ukrainy, Donald Tusk zaatakował premiera Mateusza Morawieckiego.

"Rosja bestialsko atakuje ukraińskie miasta, a w tym czasie Morawiecki bredzi na zlocie proputinowskich partii o Unii Europejskiej jako »transnarodowej bestii«. Gorzej nie można" - napisał na Twitterze szef PO.

W odpowiedzi młodzi działacze prawicy ze Stowarzyszenia "Dla Polski" zaczęli przypominać Donaldowi Tuskowi jego kontakty z Władimirem Putinem.

"Dzisiaj Platforma Obywatelska na czele z Tuskiem przekroczyła już wszystkie granice hipokryzji! Zaatakowała kłamliwie premiera Mateusza Morawieckiego i PiS za rzekomą współpracę z putinem, mimo że to Tusk prowadził przez wiele lat proputinowską politykę!" - napisano na stronie stowarzyszenia na Twitterze.

#TuskPrzyjacielPutina. Akcja młodych działaczy prawicy

W mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo wpisów z podpisem #TuskPrzyjacielPutina. Dołączone do tego są zdjęcia Donalda Tuska z Władimirem Putinem oraz filmiki z czasów, kiedy lider PO był premierem.

"Co zrobił Tusk krótko po aneksji Krymu kiedy był premierem? Przekonywał, że póki on będzie o tym decydował, "Polska nie będzie antyrosyjska" Do dzisiaj potrafi tylko dzielić Polskę" - skomentował na Twitterze Damian Izbicki ze Stowarzyszenia "Dla Polski". 

Inny członek Stowarzyszenia zwrócił z kolei uwagę, że "gdyby Donald Tusk kontynuował swoją politykę przyjaźni z Putinem jako szef rządu, to zdecydowanie Polska nie zostałaby nazwana przyjacielem Ukrainy w tym trudnym dla nich czasie".

"#TuskPrzyjacielPutina od początku swoich rządów stawiał na przyjaźń i współpracę z Putinem. Dobre relacje z Rosją były priorytetem" - czytamy w kolejnym wpisie.

Bartosz Makowiecki, również członek Stowarzyszenia "Dla Polski", punktuje Donalda Tuska.

Czytaj także:

Zobacz: Jacek Saryusz-Wolski, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości, w Polskim Radiu 24

niezależna.pl

ASP/kor

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także