more_horiz
Wiadomości

Pożar na oddziale psychiatrycznym szpitala w Gorzowie Wlkp. Ewakuowano kilkadziesiąt osób

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2022 16:57
23 osoby ewakuowano po tym, jak w jednym z pomieszczeń oddziału psychiatrycznego dla kobiet szpitala wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim wybuchł pożar. Sytuacja została szybko opanowana. Pięć osób zostało lekko poszkodowanych - poinformował Bartłomiej Mądry z Komendy Miejskiej PSP w Gorzowie Wlkp.
Pożar na oddziale psychiatrycznym w Gorzowie Wielkopolskim. Była konieczna ewakuacja
Pożar na oddziale psychiatrycznym w Gorzowie Wielkopolskim. Była konieczna ewakuacjaFoto: Laszlo66/Shutterstock

Zgłoszenie o pożarze w jednym z pomieszczeń kompleksu szpitalnego przy ul. Walczaka służby przyjęły w sobotę, krótko przed południem. Do działań zostało skierowanych sześć zastępów straży pożarnej, pogotowie i policja.

Na korytarzu budynku panowało duże zadymienie i konieczna była ewakuacja personelu oraz pacjentek - łącznie 23 osób. Z samym pożarem w jednym z pomieszczeń dla pacjentek na drugim piętrze strażacy poradzili sobie szybko. Potem budynek został oddymiony.

Pożar na oddziale psychiatrycznym

- W wyniku pożaru pięć osób zostało lekko poszkodowanych. Cztery osoby z personelu potruły się dymem, a jedna pacjentka została lekko poparzona. Wszystkie zostały zabrane przez medyków na badania - powiedział Bartłomiej Mądry z Komendy Miejskiej PSP w Gorzowie Wlkp.

Funkcjonariusz dodał, że na razie nie jest znana przyczyna pożaru. Jej ustaleniem zajmie się biegły z zakresu pożarnictwa.

Czytaj także:

ng//PAP

Zobacz także

Zobacz także